Nurofen

tabletki powlekane200 mg

Nurofen to tabletki o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. W każdej tabletce znajduję się 200 mg ibuprofenu należącego do niesteroidowych leków przeciwbólowych. Lek jest stosowany w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu. Nurofen eliminuje napięciowy i migrenowy ból głowy, bóle zębów, bóle mięśniowo-stawowe oraz bóle miesiączkowe. Stosowany podczas przeziębienia lub grypy łagodzi towarzyszący im ból oraz obniża gorączkę.

Spis treści

  Opis leku

  Nurofen – co to?

  Nurofen to tabletki o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. W każdej tabletce znajduję się 200 mg ibuprofenu należącego do niesteroidowych leków przeciwbólowych. Lek jest stosowany w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu. Nurofen eliminuje napięciowy i migrenowy ból głowy, bóle zębów, bóle mięśniowo-stawowe oraz bóle miesiączkowe. Stosowany podczas przeziębienia lub grypy łagodzi towarzyszący im ból oraz obniża gorączkę.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Nurofen?

  Zalecane dawkowanie dla dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat (o masie ciała powyżej 40 kg) to dwie tabletki jako dawka początkowa, następnie w razie potrzeby jedną lub dwie tabletki co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż sześć tabletek (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby.

  Zalecane dawkowanie dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat (o masie ciała od 20 do 30 kg) to jedna tabletka, a następnie w razie potrzeby jedną tabletkę co 6 godzin. Nie należy stosować więcej niż trzy tabletki na dobę (600 mg).

  Zalecane dawkowanie dla dzieci w wieku od 9 do 12 lat (o masie ciała 30 do 40 kg) to jedna tabletka, a następnie w razie potrzeby jedną tabletkę co 4 do 6 godzin. Nie należy stosować więcej niż cztery tabletki na dobę (800 mg).

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Nurofen?

  Lek Nurofen powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Najlepiej trzymać je w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Nurofen to tabletki powlekane o dawce 200 mg. Lek ten należy połykać doustnie, popijając wodą.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Nurofen?

  Lek ten, jak każdy inny, może powodować działania niepożądane, ale nie muszą one wystąpić u każdego. Wśród najbardziej powszechnych skutków ubocznych po krótkotrwałym stosowaniu ibuprofenu można wymienić niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, wysypki skórne, pokrzywkę i świąd. Rzadsze objawy obejmują biegunkę, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, zaburzenia psychiczne, depresję, bezsenność, pobudzenie, szumy uszne, drażliwość oraz zmęczenie. Bardzo rzadko występują wrzody trawienne, perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego, smoliste stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Nurofen?

  Nie należy stosować leku Nurofen, jeżeli:

  1. Jest się uczulonym na ibuprofen lub którykolwiek inny składnik tego leku.
  2. Wystąpiły kiedykolwiek reakcje alergiczne po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. pokrzywka, astma).
  3. Historia choroby obejmuje aktywną lub przeszłą chorobę wrzodową żołądka/dwunastnicy lub krwawienia z niej.
  4. Historia medyczna obejmuje perforację lub krwawienie z przewodu pokarmowego związanego z wcześniejszym leczeniem NLPZ.
  5. Obecnie występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca.
  6. Jest ci w ostatnim trymestrze ciąży.
  7. Masz skazę krwotoczną.

  Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Nurofen, skonsultuj się z lekarzem, szczególnie jeżeli masz historycznie: choroby autoimmunologiczne, choroby przewodu pokarmowego, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia czynności serca, nerek, wątroby, krzepnięcia krwi, astmę, alergie bądź przyjmujesz inne leki. Unikaj stosowania leku w czasie ospy wietrznej.wy

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Nurofen?

  Jeśli zajdzie podejrzenie przedawkowania leku Nurofen, na przykład gdy zastosowana ilość była większa niż zalecana lub jeśli dziecko przypadkiem zażyło lek, zawsze skontaktuj się z lekarzem lub udaj się do najbliższego szpitala. Takie sytuacje mogą stwarzać ryzyko dla zdrowia. Objawy przedawkowania mogą obejmować nudności, bóle żołądka, wymioty (czasem z domieszką krwi), bóle głowy, szumy w uszach, dezorientację i oczopląs. Może również wystąpić senność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utrata przytomności czy drgawki. Leczenie polega na utrzymaniu funkcji życiowych aż do usunięcia leku z organizmu. Lekarz monitoruje stan serca, a także podaje węgiel aktywny w celu oczyszczenia organizmu.

  Wygląd

  Lek prezentuje się jako białe, okrągłe tabletki, które są wypukłe po obu stronach i posiadają oznakowanie.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Nurofen to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Nurofen zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Kategorie

  Postać

  Moc

  Tablica pytań o Nurofen

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Nurofen to: Axoprofen, Ibufen Junior, Ibum, Ibum Comfort Minicaps, Ibum Femina, Ibupar, Ibuprex, Ibuprofen Aflofarm, Ibuprofen Apteo Med, Ibuprofen Hasco, Ibuprofen Polfarmex, Ibuprom, Ibuprom Sprint, IbuTeva, Ibuxal, Metafen Ibuprofen, Metafen Ibuprofen Caps, Nurofen Express Femina.

  Brak zamienników.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , , .