Nurofen Mięśnie i Stawy

plaster leczniczy200 mg

Nurofen mięśnie i stawy plaster jest produktem w postaci plastrów leczniczych, które od momentu aplikacji przez 24 godziny dostarczają ibuprofen 200 mg w miejscu podania. Plaster stosowany jest do krótkotrwałego leczenia objawowego miejscowego bólu, spowodowanego ostrym naciągnięciem mięśni lub zwichnięciem, powstałego na skutek łagodnego urazu. Nurofen mięśnie i stawy plaster jest przeznaczony do stosowania u dorosłych lub młodzieży w wieku 16 lat i powyżej.

Spis treści

  Opis leku

  Nurofen Mięśnie i Stawy – co to?

  Nurofen mięśnie i stawy plaster jest produktem w postaci plastrów leczniczych, które od momentu aplikacji przez 24 godziny dostarczają ibuprofen 200 mg w miejscu podania. Plaster stosowany jest do krótkotrwałego leczenia objawowego miejscowego bólu, spowodowanego ostrym naciągnięciem mięśni lub zwichnięciem, powstałego na skutek łagodnego urazu. Nurofen mięśnie i stawy plaster jest przeznaczony do stosowania u dorosłych lub młodzieży w wieku 16 lat i powyżej.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Nurofen Mięśnie i Stawy?

  Zalecana dawka dla dorosłych i młodzieży w wieku 16 lat i powyżej to jeden plaster stosowany na nieuszkodzoną skórę w ciągu doby. Nie należy przekraczać dawki jednego plastra na dobę.

  Plaster powinien być stosowany przez możliwie najkrótszy czas, potrzebny do złagodzenia objawów. Nie należy przekraczać 5 dni trwania leczenia.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Nurofen Mięśnie i Stawy?

  Lek Nurofen Mięśnie i Stawy powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Nurofen Mięśnie i Stawy to plaster leczniczy, który zawiera 200 mg substancji czynnej. Plaster należy nakleić na skórę w miejscu bólu mięśni i stawów.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Nurofen Mięśnie i Stawy?

  Jeśli podczas stosowania leku pojawią się poniższe objawy, należy przerwać przyjmowanie i natychmiast skonsultować się z lekarzem:

  • objawy alergiczne, takie jak astma, trudności w oddychaniu, świąd, wysypka, łzawienie lub katar
  • nadwrażliwość skóry, widoczna jako zaczerwienienie, opuchlizna, łuszczenie, powstawanie pęcherzy lub owrzodzenie skóry

  Jeśli wystąpią inne objawy lub odczuwasz skutki uboczne, o których nie wspomina ulotka, skontaktuj się również z lekarzem lub farmaceutą. Następujące objawy występują niezbyt często (częstość trudna do określenia na podstawie dostępnych danych):

  • reakcje skórne takie jak zaczerwienienie, pieczenie, świąd, pęcherze, podrażnienie lub sączenie
  • wzmożona wrażliwość skóry na światło
  • objawy astmy, trudności w oddychaniu, duszności
  • ból brzucha lub inne problemy z żołądkiem
  • zaburzenia nerek

   

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy?

  Leku Nurofen Mięśnie i Stawy nie należy stosować w następujących przypadkach:

  • Jeżeli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, kwas acetylosalicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub którykolwiek ze składników leku.
  • Jeżeli pacjent wcześniej miał reakcję alergiczną po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) lub kwasu acetylosalicylowego, taką jak astma, świszczący oddech, świąd, nieżyt nosa, wysypka skórna i obrzęk.
  • Jeżeli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży.
  • Nie należy stosować leku Nurofen Mięśnie i Stawy na zranioną skórę, skórę zakażoną, skórę objętą wysiękowym zapaleniem skóry lub egzemą, a także na oczy, wargi lub błonę śluzową.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy?

  Jeśli doszło do przypadkowego przedawkowania plastra leczniczego, jest to mało prawdopodobne, ale należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarskiej. Objawy przedawkowania mogą obejmować uczucie mdłości, wymioty, ból brzucha, a rzadziej biegunkę. Mogą wystąpić również szumy w uszach, bóle głowy i krwawienie z przewodu pokarmowego. Jeśli masz jakiekolwiek dalsze wątpliwości dotyczące stosowania tego leku, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

  Wygląd

  Plaster leczniczy to elastyczny, cielisty, tkaninowy nośnik o wymiarach 10 cm na 14 cm. Wierzchnia warstwa plastru jest bezbarwna i samoprzylepna, a na niej umieszczony jest lek.


  Ulotka

  Ulotka leku Nurofen Mięśnie i Stawy dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Nurofen Mięśnie i Stawy to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Nurofen Mięśnie i Stawy zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Nurofen Mięśnie i Stawy jest RECKITT BENCKISER.

  Kategorie

  Postać

  Plaster leczniczy

  Moc

  200 mg

  Tablica pytań o Nurofen Mięśnie i Stawy

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Nurofen Mięśnie i Stawy to: Itami, Olfen Patch.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .