Nurofen Mięśnie i Stawy Forte

tabletki powlekane400 mg

Nurofen mięśnie i stawy Forte jest lekiem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Jest on stosowany w przypadku bólu różnego pochodzenia o nasileniu od słabego do umiarkowanego w schorzeniach tj.: bóle okolicy krzyżowej, nerwobóle, bóle mięśni i stawów. Substancją czynną jest Ibuprofen 400 mg, w postaci 512 mg dwuwodnej soli sodowej ibuprofenu. Przeznaczony jest do stosowania u dorosłych osób w podeszłym wieku oraz dzieci powyżej 12 roku życia.

Spis treści

  Opis leku

  Nurofen Mięśnie i Stawy Forte – co to?

  Nurofen mięśnie i stawy Forte jest lekiem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Jest on stosowany w przypadku bólu różnego pochodzenia o nasileniu od słabego do umiarkowanego w schorzeniach tj.: bóle okolicy krzyżowej, nerwobóle, bóle mięśni i stawów. Substancją czynną jest Ibuprofen 400 mg, w postaci 512 mg dwuwodnej soli sodowej ibuprofenu. Przeznaczony jest do stosowania u dorosłych osób w podeszłym wieku oraz dzieci powyżej 12 roku życia.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Nurofen Mięśnie i Stawy Forte?

  Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego i jest odpowiedni dla pacjentów dorosłych oraz dzieci w wieku co najmniej 12 lat. Zalecane dawkowanie to 1 tabletka, a w razie potrzebna następna 1 tabletka co cztery godziny. Nie należy przekraczać dawki 3 tabletek w ciągu 24 godzin.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Nurofen Mięśnie i Stawy Forte?

  Lek Nurofen Mięśnie i Stawy Forte powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek należy trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Nurofen Mięśnie i Stawy Forte to tabletki powlekane o dawce 400 mg. Lek ten podaje się doustnie, czyli przez połykanie tabletki.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Nurofen Mięśnie i Stawy Forte?

  Najczęstsze działania niepożądane przy stosowaniu ibuprofenu to:

  • częste: bóle głowy, ból brzucha, nudności, niestrawność, wysypki skórne,
  • rzadkie: zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, biegunka, wzdęcia, zmęczenie,
  • bardzo rzadkie: poważne zaburzenia krwi (niedokrwistość, leukopenia, trombocytopenia, agranulocytoza), reakcje alergiczne (obrzęk twarzy, duszność, anafilaksja), reakcje skórne (w tym zespołu Stevensa-Johnsona i toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka), zaburzenia czynności nerek i wątroby.

  Uwaga, przy długotrwałym stosowaniu mogą pojawić się inne działania niepożądane.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy Forte?

  Kiedy nie stosować leku Nurofen Mięśnie i Stawy Forte:

  • Jeśli masz uczulenie na ibuprofen, jak i na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne.
  • Jeśli w przeszłości doświadczyłeś reakcji nadwrażliwości, takich jak pokrzywka, nieżyt nosa, obrzęk naczynioruchowy lub astma oskrzelowa, po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
  • Jeśli masz aktywny lub nawracający wrzód trawienny lub krwawienie w przeszłości (dwa lub więcej wyraźne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia).
  • Jeśli w przeszłości wystąpiła u ciebie perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ.
  • Jeśli masz ciężką niewydolność wątroby, ciężką niewydolność nerek lub ciężką niewydolność serca.
  • Jeśli jednocześnie przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym leki zwane inhibitorami COX-2, co zwiększa ryzyko działań niepożądanych.
  • Jeśli jesteś w ostatnim trymestrze ciąży.
  • Jeśli u ciebie występuje skaza krwotoczna.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy Forte?

  W przypadku przedawkowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy Forte lub przypadkowego przyjęcia przez dziecko, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala. Objawy przedawkowania mogą obejmować nudności, bóle żołądka, wymioty (z obecnością śladów krwi), bóle głowy, dzwonienie w uszach, dezorientację i oczopląs. W przypadku dużego przedawkowania mogą występować senność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utrata przytomności, drgawki u dzieci, osłabienie, zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna i trudności w oddychaniu. Rzadziej można zaobserwować ból brzucha lub biegunkę, krwawienie z przewodu pokarmowego. Bardzo rzadko mogą wystąpić pobudzenie, śpiączka, drgawki, kwasica metaboliczna, wydłużenie czasu krzepnięcia krwi, ostra niewydolność nerek lub uszkodzenie wątroby, a u pacjentów z astmą – nasilenie objawów astmy. Leczenie przedawkowania jest objawowe i polega na utrzymaniu podstawowych funkcji życiowych do momentu usunięcia leku z organizmu. Lekarz monitoruje funkcję serca i kontroluje objawy życiowe. W niektórych przypadkach może być zastosowane podanie doustnego węgla aktywnego w ciągu godziny od przedawkowania. Jeśli występują częste lub długotrwałe drgawki, lekarz może podać diazepam lub lorazepam w postaci dożylnej. U pacjentów z astmą mogą być podane leki rozszerzające oskrzela.

  Wygląd

  Nurofen Mięśnie i Stawy to białe tabletki okrągłe, obustronnie wypukłe z oznakowaniem. Zapakowane są w blistry i tekturowe pudełka.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Nurofen Mięśnie i Stawy Forte to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Nurofen Mięśnie i Stawy Forte zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Nurofen Mięśnie i Stawy Forte jest RECKITT BENCKISER.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki powlekane

  Moc

  400 mg

  Tablica pytań o Nurofen Mięśnie i Stawy Forte

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Nurofen Mięśnie i Stawy Forte to: Ibum Express, Ibum Forte, Ibuprom Max Sprint, Ibuprom Max, Ibuprom RR Max, Nurofen Express Forte Tabs, Nurofen Forte.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , , .