Nurofen Mięśnie i Stawy Forte

tabletki powlekane400 mg

Nurofen mięśnie i stawy Forte jest lekiem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Jest on stosowany w przypadku bólu różnego pochodzenia o nasileniu od słabego do umiarkowanego w schorzeniach tj.: bóle okolicy krzyżowej, nerwobóle, bóle mięśni i stawów. Substancją czynną jest Ibuprofen 400 mg, w postaci 512 mg dwuwodnej soli sodowej ibuprofenu. Przeznaczony jest do stosowania u dorosłych osób w podeszłym wieku oraz dzieci powyżej 12 roku życia.

Spis treści

  Opis leku

  Nurofen Mięśnie i Stawy Forte – co to?

  Nurofen mięśnie i stawy Forte jest lekiem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Jest on stosowany w przypadku bólu różnego pochodzenia o nasileniu od słabego do umiarkowanego w schorzeniach tj.: bóle okolicy krzyżowej, nerwobóle, bóle mięśni i stawów. Substancją czynną jest Ibuprofen 400 mg, w postaci 512 mg dwuwodnej soli sodowej ibuprofenu. Przeznaczony jest do stosowania u dorosłych osób w podeszłym wieku oraz dzieci powyżej 12 roku życia.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Nurofen Mięśnie i Stawy Forte?

  Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego i jest odpowiedni dla pacjentów dorosłych oraz dzieci w wieku co najmniej 12 lat. Zalecane dawkowanie to 1 tabletka, a w razie potrzebna następna 1 tabletka co cztery godziny. Nie należy przekraczać dawki 3 tabletek w ciągu 24 godzin.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Nurofen Mięśnie i Stawy Forte?

  Lek Nurofen Mięśnie i Stawy Forte powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek należy trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Nurofen Mięśnie i Stawy Forte to tabletki powlekane o dawce 400 mg. Lek ten podaje się doustnie, czyli przez połykanie tabletki.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Nurofen Mięśnie i Stawy Forte?

  Najczęstsze działania niepożądane przy stosowaniu ibuprofenu to:

  • częste: bóle głowy, ból brzucha, nudności, niestrawność, wysypki skórne,
  • rzadkie: zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, biegunka, wzdęcia, zmęczenie,
  • bardzo rzadkie: poważne zaburzenia krwi (niedokrwistość, leukopenia, trombocytopenia, agranulocytoza), reakcje alergiczne (obrzęk twarzy, duszność, anafilaksja), reakcje skórne (w tym zespołu Stevensa-Johnsona i toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka), zaburzenia czynności nerek i wątroby.

  Uwaga, przy długotrwałym stosowaniu mogą pojawić się inne działania niepożądane.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy Forte?

  Kiedy nie stosować leku Nurofen Mięśnie i Stawy Forte:

  • Jeśli masz uczulenie na ibuprofen, jak i na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne.
  • Jeśli w przeszłości doświadczyłeś reakcji nadwrażliwości, takich jak pokrzywka, nieżyt nosa, obrzęk naczynioruchowy lub astma oskrzelowa, po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
  • Jeśli masz aktywny lub nawracający wrzód trawienny lub krwawienie w przeszłości (dwa lub więcej wyraźne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia).
  • Jeśli w przeszłości wystąpiła u ciebie perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ.
  • Jeśli masz ciężką niewydolność wątroby, ciężką niewydolność nerek lub ciężką niewydolność serca.
  • Jeśli jednocześnie przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym leki zwane inhibitorami COX-2, co zwiększa ryzyko działań niepożądanych.
  • Jeśli jesteś w ostatnim trymestrze ciąży.
  • Jeśli u ciebie występuje skaza krwotoczna.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy Forte?

  W przypadku przedawkowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy Forte lub przypadkowego przyjęcia przez dziecko, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala. Objawy przedawkowania mogą obejmować nudności, bóle żołądka, wymioty (z obecnością śladów krwi), bóle głowy, dzwonienie w uszach, dezorientację i oczopląs. W przypadku dużego przedawkowania mogą występować senność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utrata przytomności, drgawki u dzieci, osłabienie, zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna i trudności w oddychaniu. Rzadziej można zaobserwować ból brzucha lub biegunkę, krwawienie z przewodu pokarmowego. Bardzo rzadko mogą wystąpić pobudzenie, śpiączka, drgawki, kwasica metaboliczna, wydłużenie czasu krzepnięcia krwi, ostra niewydolność nerek lub uszkodzenie wątroby, a u pacjentów z astmą – nasilenie objawów astmy. Leczenie przedawkowania jest objawowe i polega na utrzymaniu podstawowych funkcji życiowych do momentu usunięcia leku z organizmu. Lekarz monitoruje funkcję serca i kontroluje objawy życiowe. W niektórych przypadkach może być zastosowane podanie doustnego węgla aktywnego w ciągu godziny od przedawkowania. Jeśli występują częste lub długotrwałe drgawki, lekarz może podać diazepam lub lorazepam w postaci dożylnej. U pacjentów z astmą mogą być podane leki rozszerzające oskrzela.

  Wygląd

  Nurofen Mięśnie i Stawy to białe tabletki okrągłe, obustronnie wypukłe z oznakowaniem. Zapakowane są w blistry i tekturowe pudełka.


  Ulotka

  Ulotka leku Nurofen Mięśnie i Stawy Forte dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Nurofen Mięśnie i Stawy Forte to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Nurofen Mięśnie i Stawy Forte zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Nurofen Mięśnie i Stawy Forte jest RECKITT BENCKISER.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki powlekane

  Moc

  400 mg

  Tablica pytań o Nurofen Mięśnie i Stawy Forte

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Nurofen Mięśnie i Stawy Forte to: Axoprofen Forte, Ibum Express, Ibum Forte, Ibumax 400 mg, Ibupar forte, Ibuprex Max, Ibuprofen Aflofarm, Ibuprofen Dr. Max, Ibuprofen Forte Apteo Med, Ibuprofen Forte DOZ, Ibuprom Max, Ibuprom Max Sprint, Ibuprom RR Max, Iburapid, IbuTeva Max, Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen Max, MIG, Nurofen Express Forte Tabs, Nurofen Forte.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , , .