Zdjęcie Nurofen Express Forte Tabs, tabletki powlekane, 400 mg

Nurofen Express Forte Tabs

tabletki powlekane400 mg

Substancją czynną leku Nurofen Express Forte Tabs jest Ibuprofen w postaci Ibuprofenu z lizyną w ilości 684 mg. Lizyna zwiększa rozpuszczalność Ibuprofenu i przez to umożliwia szybsze jego uwalnianie i działanie. Jest to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Łagodzi bóle miesiączkowe. Może być stosowany w przypadku bólu głowy.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Nurofen Express Forte Tabs?

  Dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat, początkowa dawka leku to 1 tabletka, a następnie, w razie potrzeby, można przyjmować 1 tabletkę zachowując co najmniej czterogodzinną przerwę między kolejnymi dawkami. Nie należy przekraczać 3 tabletek w ciągu doby. Lek nie jest odpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 12 lat.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Nurofen Express Forte Tabs?

  Lek Nurofen Express Forte Tabs powinno się przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Ważne jest również, aby trzymać go poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych.

  Forma podania

  Lek Nurofen Express Forte Tabs to tabletki powlekane o dawce 400 mg. Lek ten należy połykać doustnie.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Nurofen Express Forte Tabs?

  Najczęściej występujące działania niepożądane tego leku dotyczą układu trawiennego i obejmują ból brzucha, zgagę, nudności, biegunkę i zaparcia. W nielicznych przypadkach może dojść do powstania owrzodzeń lub krwawień w przewodzie pokarmowym. Inne potencjalne skutki uboczne mogą obejmować bóle głowy, zawroty głowy, problemy ze snem, uczucie zmęczenia, zaburzenia widzenia, wysypkę skórną i napady astmy. Jeśli pojawi się ból brzucha, czarne stolce, wymioty krwią lub fusy kawy, lub objawy alergicznego obrzęku twarzy lub trudności z oddychaniem, należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. W przypadku osób starszych istnieje większe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, dlatego należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w przypadku pojawienia się jakichkolwiek nietypowych objawów.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Nurofen Express Forte Tabs?

  Nie należy stosować leku Nurofen Express Forte Tabs w przypadkach:

  • nadwrażliwości na ibuprofen lub inny składnik leku
  • wystąpienia duszności, astmy, nieżytu nosa, obrzęku lub pokrzywki po stosowaniu kwasu acetylosalicylowego (aspiryny) lub innych podobnych środków przeciwbólowych
  • owrzodzenia żołądka, dwunastnicy lub krwawienia
  • przewlekłego krwawienia lub perforacji przewodu pokarmowego po stosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ)
  • niewyjaśnionych zaburzeń układu krwiotwórczego
  • ciężkiej niewydolności wątroby, nerek lub serca
  • ostatniego trymestru ciąży
  • poważnego odwodnienia spowodowanego wymiotami, biegunką lub niedostatecznym spożyciem płynów
  • aktywnego krwawienia naczyniowo-mózgowego lub innego krwawienia

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Nurofen Express Forte Tabs?

  W przypadku, gdy pacjent lub dziecko spożyło większą ilość leku Nurofen Express Forte niż zalecana lub przypadkowo go zażyło, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala. Objawy przedawkowania mogą obejmować nudności, wymioty (mogą zawierać ślady krwi), bóle brzucha, biegunkę, dezorientację, zawroty głowy, szum w uszach, a także krwawe stolce. Jeśli dawka była szczególnie duża, mogą pojawić się również senność, splątanie, drgawki (zwłaszcza u dzieci), trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej, szybkie bicie serca oraz utrata przytomności. W takiej sytuacji należy jak najszybciej szukać pomocy medycznej.

  Wygląd

  Lek jest dostępny w pudełku wykonanym z tektury. Wewnątrz pudełka znajduje się blister z tabletkami.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Nurofen Express Forte Tabs to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Nurofen Express Forte Tabs zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Nurofen Express Forte Tabs jest RECKITT BENCKISER.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki powlekane

  Moc

  400 mg

  Tablica pytań o Nurofen Express Forte Tabs

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Nurofen Express Forte Tabs to: Ibum Express, Ibum Forte, Ibupar Forte, Ibuprom Max Sprint, Ibuprom Max, Ibuprom RR Max, Nurofen Mięśnie i Stawy Forte.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , , .