Nurofen Express Forte

kapsułki miękkie400 mg

Nurofen Express Forte to lek w postaci miękkich kapsułek, który zawiera 400 mg ibuprofenu. Jest stosowany do łagodzenia bólów różnego rodzaju, takich jak ból głowy, zębów, mięśni, a także w stanie gorączkowym.

Spis treści

  Opis leku

  Nurofen Express Forte – co to?

  Nurofen Express Forte to lek w postaci miękkich kapsułek, który zawiera 400 mg ibuprofenu. Jest stosowany do łagodzenia bólów różnego rodzaju, takich jak ból głowy, zębów, mięśni, a także w stanie gorączkowym.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Nurofen Express Forte?

  Nurofen Express Forte, w kapsułkach 400 mg, jest przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat. Rozpocznij od dawki 1 kapsułki, popijając wodą. W razie potrzeby możesz przyjąć następną kapsułkę po 6 godzinach, ale nie więcej niż 3 kapsułki na dobę. Jeśli masz wrażliwy żołądek, zażywaj lek podczas posiłku. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Jeśli po 3 dniach leczenia gorączki lub 4 dniach leczenia bólu nie nastąpi poprawa, skontaktuj się z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Nurofen Express Forte?

  Przechowuj Nurofen Express Forte w miejscu niewidocznym dla dzieci. Nie używaj po terminie ważności na opakowaniu. Przechowuj w temperaturze nie wyższej niż 25°C. Zabezpieczaj w oryginalnym opakowaniu przed wilgocią. Nie wyrzucaj leku do kanalizacji ani śmieci.

  Forma podania

  Lek należy połykać w całości, popijając odpowiednią ilością płynu.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Nurofen Express Forte?

  Nurofen Express Forte może powodować efekty uboczne, ale nie u każdego one wystąpią. Możliwe objawy to silny ból brzucha, czarne stolce, wymioty z krwią, astma, trudności z oddychaniem, obrzęk twarzy, języka lub gardła, szybkie bicie serca, niskie ciśnienie krwi, poważne reakcje skórne, wysypka pokrywająca całe ciało, złuszczanie się skóry, pęcherze, gorączka oraz zwiększenie liczby białych krwinek. Inne efekty uboczne to zaburzenia przewodu pokarmowego, owrzodzenia żołądka czy jelit, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie żołądka, zaostrzenie zapalenia okrężnicy, choroby Crohna, bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, drażliwość, zmęczenie, zaburzenia widzenia, reakcje alergiczne, świąd skóry, napady astmy.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Nurofen Express Forte?

  Kiedy nie stosować leku:
  – jeśli występuje nadwrażliwość na ibuprofen, czerwień koszenilową (E124) lub którykolwiek ze składników leku;
  – jeśli występuje duszność, astma, nieżyt nosa, obrzęk lub pokrzywka podczas wcześniejszego stosowania kwasu acetylosalicylowego (aspiryna) lub innych podobnych środków przeciwbólowych (NLPZ)
  – jeśli występuje owrzodzenie żołądka, dwunastnicy, krwawienie lub perforacja w obrębie przewodu pokarmowego podczas wcześniejszego stosowania NLPZ;
  – jeśli występuje niewyjaśnione zaburzenia układu krwiotwórczego;
  – jeśli występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca;
  – w ostatnim trymestrze ciąży;
  – jeśli występuje poważne odwodnienie;
  – jeśli występuje krwawienie naczyniowo-mózgowe lub inne czynne krwawienie;
  – u dzieci poniżej 12 lat i młodzieży o masie ciała poniżej 40 kg.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Nurofen Express Forte?

  Jeżeli zauważysz, że przyjąłeś zbyt dużą dawkę Nurofen Express Forte 400 mg lub jeśli Twoje dziecko przypadkowo zażyło ten lek, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub udaj się do najbliższego szpitala. Możliwe objawy mogą obejmować nudności, wymioty z krwią, krew w stolcu, bóle głowy, dzwonienie w uszach, bóle żołądka, biegunkę, dezorientację, oczopląs, senność, zawroty głowy, splątanie, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utratę przytomności, drgawki, osłabienie, krew w moczu, uczucie zimna i problemy z oddychaniem.

  Wygląd

  Lek Nurofen Express Forte, kapsułki miękkie, 400 mg to czerwone, owalne kapsułki, które są przezroczyste. Na kapsułkach widnieje białe logo Nurofen.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Nurofen Express Forte to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Nurofen Express Forte zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Nurofen Express Forte jest RECKITT BENCKISER.

  Kategorie

  Postać

  kapsułki miękkie

  Moc

  400 mg

  Tablica pytań o Nurofen Express Forte

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Brak zamienników.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .