Nurofen Express Femina

kapsułki miękkie200 mg

Substancją czynną leku Nurofen express femina jest Ibuprofen. Lek ten zawiera 200 mg ibuprofenu. Nurofen express femina jest stosowany do krótkotrwałego objawowego leczenia bólu zarówno łagodnego jak i umiarkowanego. Najczęściej stosowany w dolegliwościach takich jak: ból głowy, gorączka, ból zęba, bóle związane z menstruacją.
Lek jest wydawany bez recepty (OTC). Jest stosowany zarówno u dorosłych jak i w przypadku młodzieży i dzieci o masie ciała powyżej 20 kg (powyżej 6 roku życia).
Zamknięty w kapsułce ibuprofen szybko się wchłania i likwiduje ból. Ibuprofen ma nie tylko działanie przeciwbólowe, ale także przeciwzapalne, które pozwala wyeliminować przyczynę bólu jakim jest stan zapalny.

Spis treści

    Opis leku

    Nurofen Express Femina – co to?

    Substancją czynną leku Nurofen express femina jest Ibuprofen. Lek ten zawiera 200 mg ibuprofenu. Nurofen express femina jest stosowany do krótkotrwałego objawowego leczenia bólu zarówno łagodnego jak i umiarkowanego. Najczęściej stosowany w dolegliwościach takich jak: ból głowy, gorączka, ból zęba, bóle związane z menstruacją.
    Lek jest wydawany bez recepty (OTC). Jest stosowany zarówno u dorosłych jak i w przypadku młodzieży i dzieci o masie ciała powyżej 20 kg (powyżej 6 roku życia).
    Zamknięty w kapsułce ibuprofen szybko się wchłania i likwiduje ból. Ibuprofen ma nie tylko działanie przeciwbólowe, ale także przeciwzapalne, które pozwala wyeliminować przyczynę bólu jakim jest stan zapalny.

    Dawkowanie

    Jak dawkować Nurofen Express Femina?

    U osób dorosłych i młodzieży o wadze około 40 kg, zaleca się przyjąć początkowo 1 lub 2 kapsułki (200 mg lub 400 mg ibuprofenu). W przypadku potrzeby, można przyjąć dodatkowo 1 lub 2 kapsułki (200 mg do 400 mg ibuprofenu), ale całkowita dawka nie powinna przekraczać 6 kapsułek w ciągu 24 godzin. Jeśli przyjęto 1 kapsułkę (200 mg), kolejną dawkę można przyjąć nie wcześniej niż po 4 godzinach, a jeśli przyjęto 2 kapsułkę (400 mg), kolejną dawkę można przyjąć nie wcześniej niż po 6 godzinach.

    U dzieci zaleca się następujące dawkowanie:

    • dzieci o masie 20 kg – 29 kg: 1 kapsułka, a w razie potrzeby kolejną 1 kapsułkę należy przyjąć po upływie co najmniej 8 godzin. Nie należy przekraczać 3 kapsułek na dobę.
    • dzieci o masie 30 kg – 39 kg: 1 kapsułka, a w razie potrzeby kolejną 1 kapsułkę należy przyjąć po upływie co najmniej 6- 8 godzin. Nie należy przekraczać 4 kapsułek na dobę.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Nurofen Express Femina?

    Lek Nurofen Express Femina powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Lek należy trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

    Forma podania

    Lek Nurofen Express Femina to kapsułki miękkie o dawce 200 mg. Lek ten jest przeznaczony do połykania.

    Działania niepożądane

    Jakie działania niepożądane może powodować Nurofen Express Femina?

    Przyjmowanie leku może powodować różnego rodzaju skutki uboczne. Nurofen może powodować dolegliwości żołądkowe, takie jak zgaga, ból brzucha, nudności, niestrawność, biegunka, wymioty, wzdęcia lub zaparcia, oraz niewielką utratę krwi w żołądku i lub w jelitach, co powoduje czasem niedokrwistość. Najczęściej zdarza się to u jednej na dziesięć osób. Rzadziej, ale zdarza się u jednej na 100 osób: owrzodzenie przewodu pokarmowego, zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, takie jak ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie, a także zaburzenia widzenia, różne wysypki skórne, reakcje nadwrażliwości z pokrzywką i świądem.

    Przeciwwskazania

    Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Nurofen Express Femina?

    Nurofen Express Femina nie powinien być stosowany w następujących przypadkach:

    • Jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, czerwień koszenilową (E 124) lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
    • Jeśli u pacjenta kiedykolwiek występowały duszność, astma, nieżyt nosa, obrzęk twarzy i (lub) rąk lub pokrzywka po przyjęciu ibuprofenu, kwasu acetylosalicylowego lub innych podobnych leków przeciwbólowych (NLPZ).
    • Jeśli u pacjenta występuje owrzodzenie żołądka lub krwawienie z żołądka (lub występowały dwa lub więcej epizodów).
    • Jeśli u pacjenta występowało w przeszłości krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ.
    • Jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką chorobę wątroby, nerek, chorobę wieńcową lub niewydolność serca.
    • Nie powinno się podawać tego leku dzieciom o masie ciała poniżej 20 kg.
    • Jeśli u pacjenta stwierdzono krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie.
    • Jeśli u pacjenta występują zaburzenia krzepnięcia krwi.
    • Jeśli u pacjenta występuje ciężkie odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów).
    • Nie należy stosować tego leku w okresie ostatnich trzech miesięcy ciąży.

     

    Przedawkowanie

    Jakie są objawy przedawkowania leku Nurofen Express Femina?

    Jeśli doszło do przedawkowania leku Nurofen Express Femina (większa niż zalecana dawka) lub jeśli dziecko przypadkowo go przyjęło, natychmiast należy skontaktować się z lekarzem. Objawy przedawkowania mogą obejmować nudności, bóle żołądka, wymioty (z obecnością śladów krwi), krwawienie z przewodu pokarmowego, bóle głowy, dzwonienie w uszach, dezorientację i problemy z równowagą, a także rzadziej biegunkę. Dodatkowo, po przedawkowaniu mogą wystąpić zaburzenia widzenia, niskie ciśnienie krwi, pobudzenie, dezorientacja, śpiączka, problemy z nerkami, uszkodzenie wątroby, trudności oddechowe, sinica oraz zaostrzenie astmy. Inne objawy to senność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utrata przytomności, drgawki (szczególnie u dzieci), osłabienie, zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna i trudności z oddychaniem.

    Wygląd

    Lek jest dostępny w postaci czerwonych, owalnych i przezroczystych kapsułek miękkich z nadrukiem identyfikacyjnym.


    Ulotka

    Ulotka leku Nurofen Express Femina dla pacjenta

    Pobierz ulotkę PDF

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Nurofen Express Femina to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Nurofen Express Femina zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Nurofen Express Femina jest RECKITT BENCKISER.

    Kategorie

    Postać

    Kapsułki miękkie

    Moc

    200 mg

    Tablica pytań o Nurofen Express Femina

    Brak pytań.

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Nurofen Express Femina to: Axoprofen, Ibum, Ibum Comfort Minicaps, Ibum Femina, Ibuprex, Ibuprofen Aflofarm, Ibuprofen Apteo Med, Ibuprom, Ibuprom Sprint, IbuTeva, Ibuxal, Metafen Ibuprofen, Metafen Ibuprofen Caps, Nurofen.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , , .