Nurofen dla dzieci Junior

kapsułki do żucia200 mg

Nurofen dla dzieci Junior jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który został przeznaczony dla pacjentów w wieku od 7 do 12 lat. Lek zawiera ibuprofen z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i ma postać kapsułek do żucia. Stosowany jest w takich dolegliwościach, jak ból głowy, zęba czy ucha lub gorączka przy przeziębieniu i grypie.

Spis treści

  Opis leku

  Nurofen dla dzieci Junior – co to?

  Nurofen dla dzieci Junior jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który został przeznaczony dla pacjentów w wieku od 7 do 12 lat. Lek zawiera ibuprofen z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i ma postać kapsułek do żucia. Stosowany jest w takich dolegliwościach, jak ból głowy, zęba czy ucha lub gorączka przy przeziębieniu i grypie.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Nurofen dla dzieci Junior?

  Lek Nurofen dla dzieci Junior jest kapsułką do żucia, którą dzieci powyżej 7 lat lub ważące co najmniej 20 kg mogą przyjmować. Podążaj za zaleceniami w ulotce lub według wskazań lekarza. Przyjmuj kapsułkę, żując ją i połykając, nie ma potrzeby popijania wodą.

  Dawkowanie zależne jest od masy ciała dziecka:

  • 5-10 mg ibuprofenu na 1 kg masy ciała na jedną dawkę
  • maksymalnie 20-30 mg/kg masy ciała na całą dobę

  Stosuj najmniejszą dawkę przez krótki czas, aby złagodzić objawy. W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Nurofen dla dzieci Junior?

  Nurofen dla dzieci Junior, powinny być przechowywane w miejscu suchym, chłodnym i ciemnym, z dala od wilgoci i źródeł ciepła. Ponadto lek powinien być w oryginalnym opakowaniu i z dala od dzieci.

  Forma podania

  Lek Nurofen dla dzieci Junior ma postać kapsułek do żucia. Lek podaje się doustnie.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Nurofen dla dzieci Junior?

  Często spotykane skutki uboczne leku mogą zawierać problemy z żołądkiem i jelitami, takie jak zgaga, bóle brzucha, nudności, problemy z trawieniem, biegunka, wymioty, wzdęcia, zaparcia, a także mała strata krwi z żołądka i jelit, co może sporadycznie prowadzić do anemii.

  Mniej powszechne efekty to wrzody w przewodzie pokarmowym, zapalenie błony śluzowej ust, zaostrzenie istniejącej dolegliwości jelit, zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego – przykładowo bóle głowy, wrażenie zawrotów, bezsenność, uczucie podenerwowania, drażliwość lub zmęczenie. Mogą także wystąpić zaburzenia widzenia, różnorakie wysypki skórne oraz reakcje nadwrażliwości z pokrzywką i swędzeniem.

  Rzadko zdarzają się efekty takie jak szumy uszne, zwiększona ilość mocznika we krwi, bóle boku lub brzucha, krew w moczu, gorączka, które mogą świadczyć o uszkodzeniach nerek. Może również wystąpić zmniejszenie stężenia hemoglobiny.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Nurofen dla dzieci Junior?

  Nie dawaj Nurofen dla dzieci, jeśli Twoje dziecko:

  • Jest uczulone na ibuprofen, inne przeciwbólowe leki NLPZ czy inny składnik tego leku.
  • Doświadczyło reakcji alergicznej, jako duszność, astma, katar, obrzęk twarzy lub dłoni lub pokrzywka, po spożyciu kwasu acetylosalicylowego lub podobnych przeciwbólowych leków NLPZ.
  • Przezło krwawienie albo perforację przewodu pokarmowego w związku z poprzednim użyciem leków NLPZ.
  • Cierpi albo cierpiało na chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy lub miało krwawienie.
  • Ma poważną niewydolność wątroby, nerek, serca, krwawienia w mózgu albo inne bieżące krwawienia.
  • Ma problemy z krzepnięciem krwi lub niezidentyfikowane problemy z produkcją krwi.
  • Jest silnie odwodnione.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Nurofen dla dzieci Junior?

  W przypadku przekroczenia rekomendowanej dawki Nurofen dla dzieci lub gdy lek został niezamierzenie przyjęty przez dziecko, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem albo udaj się do najbliższej placówki szpitalnej. W momencie przedawkowania mogą zaistnieć różne symptomy, na przykład nudności, bóle w okolicy brzucha, wymioty (mogą zawierać odrobinkę krwi), krwawienie z przewodu pokarmowego, bóle głowy, szum w uszach, dezorientacja oraz rzadziej, biegunka. Po spożyciu dużej liczby tabletek również mogą pojawić się problemy z równowagą, widzeniem, niskim ciśnieniem krwi, pobudzeniem, śpiączką, sennością, bólem w klatce piersiowej, kołataniem serca, stratą świadomości, drgawkami, osłabieniem i zawrotami głowy. Mogą również zaobserwować się krew w moczu, uczucie chłodzenia oraz trudności z oddychaniem.

  Wygląd

  Lek Nurofen dla dzieci Junior wygląda jak pomarańczowa, kwadratowa i miękka kapsułka żelatynowa do żucia. Na powierzchni kapsułki znajduje się biały napis „N100”.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Nurofen dla dzieci Junior to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Nurofen dla dzieci Junior zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Nurofen dla dzieci Junior jest RECKITT BENCKISER.

  Kategorie

  Postać

  Moc

  Tablica pytań o Nurofen dla dzieci Junior

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Nurofen dla dzieci Junior to: Ibufen Junior, Ibuprom, Nurofen dla dzieci Junior, Nurofen.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , , .