Nurofen dla dzieci Junior

kapsułki do żucia100 mg

Nurofen dla dzieci Junior jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który został przeznaczony dla pacjentów w wieku od 7 do 12 lat. Lek zawiera ibuprofen z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i ma postać kapsułek do żucia. Stosowany jest w takich dolegliwościach, jak ból głowy, zęba czy ucha lub gorączka przy przeziębieniu i grypie.

Spis treści

  Opis leku

  Nurofen dla dzieci Junior – co to?

  Nurofen dla dzieci Junior jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który został przeznaczony dla pacjentów w wieku od 7 do 12 lat. Lek zawiera ibuprofen z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i ma postać kapsułek do żucia. Stosowany jest w takich dolegliwościach, jak ból głowy, zęba czy ucha lub gorączka przy przeziębieniu i grypie.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Nurofen dla dzieci Junior?

  Dawkowanie leku Nurofen dla dzieci Junior zależy od wagi dziecka.
  Dla dzieci ważących 20-29 kg (7-9 lat) jednorazowa dawka to 200 mg (2 kapsułki), nie więcej niż 600 mg (6 kapsułek) na dobę.
  Dla dzieci ważących 30-40 kg (10-12 lat) jednorazowa dawka to 300 mg (3 kapsułki), nie więcej niż 900 mg (9 kapsułek) na dobę.
  Dawki podajemy co 6-8 godzin, z co najmniej 6-godzinnym odstępem między dawkami.
  Nie przekraczaj zalecanej dawki. Jeśli objawy utrzymują się po 3 dniach, skonsultuj się z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Nurofen dla dzieci Junior?

  Lek Nurofen dla dzieci Junior powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Nurofen jest lekiem w postaci doustnych kapsułek do żucia.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Nurofen dla dzieci Junior?

  Nurofen dla dzieci Junior może powodować pewne skutki uboczne, chociaż nie u każdego one wystąpią. Najczęściej mogą wystąpić problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak ból brzucha, nudności, biegunka, wzdęcia czy zgaga.
  Mniej często mogą pojawić się owrzodzenia przewodu pokarmowego, bóle głowy, zawroty, bezsenność, drażliwość, zaburzenia widzenia, różne wysypki skórne oraz reakcje alergiczne z pokrzywką i świądem. W przypadku wystąpienia poważnych objawów, takich jak krwawienie z przewodu pokarmowego, silne reakcje alergiczne czy poważne reakcje skórne, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Nurofen dla dzieci Junior?

  Leku Nurofen nie należy stosować w przypadku uczulenia na ibuprofen, inne leki z grupy NLPZ, uczulenia na orzeszki ziemne lub soję, a także jeżeli występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Nurofen dla dzieci Junior?

  Jeżeli pacjent zażył za dużo leku Nurofen dla dzieci Junior lub jeśli dziecko przypadkowo przyjęło lek, zawsze trzeba skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala. Możliwe objawy to nudności, wymioty (czasem z krwią), krew w stolcu, bóle brzucha lub rzadziej biegunka.
  Inne objawy mogą obejmować dzwonienie w uszach, bóle głowy, splątanie, pobudzenie, śpiączkę, wydłużenie czasu protrombinowego, ostra niewydolność nerek, zaostrzenie astmy, senność, ból w klatce piersiowej, utratę przytomności, drgawki, osłabienie i zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna i problemy z oddychaniem.

  Wygląd

  Nurofen dla dzieci Junior to pomarańczowe, kwadratowe kapsułki do żucia. Są one elastyczne i wykonane z żelatyny. Na kapsułce jest napis „N100”, który jest wykonany białym tuszem.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Nurofen dla dzieci Junior to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Nurofen dla dzieci Junior zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Nurofen dla dzieci Junior jest RECKITT BENCKISER.

  Kategorie

  Postać

  kapsułki do żucia

  Moc

  100 mg

  Tablica pytań o Nurofen dla dzieci Junior

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Nurofen dla dzieci Junior to: Nurofen dla dzieci Junior, Ibufen Junior, Ibuprom, Nurofen.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: .