Nurofen dla dzieci Forte

syrop40 mg/ml

Nurofen dla dzieci Forte jest produktem leczniczym stosowanym w leczeniu gorączki i bólu o nasileniu małym do umiarkowanego. Jest to lek, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Lek jest przeznaczony do stosowania u dzieci, które osiągnęły wagę powyżej 5 kg.

Spis treści

  Opis leku

  Nurofen dla dzieci Forte – co to?

  Nurofen dla dzieci Forte jest produktem leczniczym stosowanym w leczeniu gorączki i bólu o nasileniu małym do umiarkowanego. Jest to lek, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Lek jest przeznaczony do stosowania u dzieci, które osiągnęły wagę powyżej 5 kg.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Nurofen dla dzieci Forte?

  Zalecane dawkowanie dla dzieci:

  • o masie od 5 kg (w wieku 3 do 5 miesięcy) to 1,25 ml zawiesiny doustnej 3 razy na dobę
  • o masie 7 do 9 kg (w wieku 6 do 11 miesięcy) to 1,25 ml zawiesiny doustnej 3 -4 razy na dobę
  • o masie 10 do 15 kg (w wieku 1 rok do 3 lat) to 2,5 ml zawiesiny doustnej 3 razy na dobę
  • o masie 16 do 19 kg (w wieku 4 do 5 lat) to 3,75 ml zawiesiny doustnej 3 razy na dobę
  • o masie 20 do 29 kg (w wieku 6 do 9 lat) to 5 ml zawiesiny doustnej 3 razy na dobę
  • o masie 30 do 40 kg (w wieku 10 do 12 lat) to 7,5 ml zawiesiny doustnej 3 razy na dobę

  Dawki należy podawać co około 6 do 8 godzin.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Nurofen dla dzieci Forte?

  Lek Nurofen dla dzieci Forte powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Po otwarciu butelki należy go zużyć w ciągu 6 miesięcy i przechowywać w lodówce. Lek należy trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

  Forma podania

  Lek Nurofen dla dzieci Forte to syrop, który zawiera 40 mg/ml substancji czynnej. Lek podaje się doustnie, czyli przez usta.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Nurofen dla dzieci Forte?

  Powszechne efekty uboczne leku mogą obejmować żołądkowo-jelitowe dolegliwości, takie jak zgaga, bóle brzucha, nudności, niestrawność, biegunka, wymioty, wzdęcia, zaparcia oraz niewielka utrata krwi z żołądka i jelit, mogąca czasem prowadzić do niedokrwistości.

  Mniej typowe efekty to wrzody w przewodzie pokarmowym, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, nasilenie istniejącej choroby jelit, zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, takie jak bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość czy zmęczenie. Mogą się pojawić również zaburzenia widzenia, różne wysypki skórne, reakcje nadwrażliwości z pokrzywką i świądem.

  W rzadkich przypadkach występują szumy uszne, zwiększenie stężenia mocznika we krwi, bóle w boku, bóle brzucha, krew w moczu, gorączka, które mogą być objawami uszkodzenia nerek. Zmniejszenie stężenia hemoglobiny może też się pojawić.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Nurofen dla dzieci Forte?

  Nie podawaj leku Nurofen dla dzieci Forte o smaku pomarańczowym jeśli:

  • Dziecko ma uczulenie na ibuprofen albo na inne leki przeciwbólowe z grupy NLPZ, lub na którykolwiek inny składnik tego leku.
  • Dziecko miało reakcję alergiczną, taką jak duszność, astma, katar, obrzęk twarzy lub dłoni lub pokrzywka, po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych podobnych leków przeciwbólowych z grupy NLPZ.
  • Dziecko miało krwawienie lub perforację przewodu pokarmowego związanego z wcześniejszym stosowaniem leków z grupy NLPZ.
  • Dziecko cierpi lub cierpiało na chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy lub miało krwawienie.
  • Dziecko ma ciężką niewydolność wątroby, nerek lub serca, krwawienie w mózgu lub inne aktywne krwawienie.
  • Dziecko ma zaburzenia krzepnięcia krwi lub niezidentyfikowane zaburzenia wytwarzania krwi.
  • Dziecko jest mocno odwodnione.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Nurofen dla dzieci Forte?

  Przy przekroczeniu zalecanej dawki leku Nurofen dla dzieci Forte o smaku pomarańczowym, lub gdy lek został przypadkowo spożyty przez dziecko, zawsze natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub udaj się do najbliższego szpitala. W sytuacji przedawkowania mogą pojawić się różne objawy, takie jak nudności, bóle brzucha, wymioty (mogą zawierać ślady krwi), krwawienie z przewodu pokarmowego, bóle głowy, dzwonienie w uszach, dezorientacja, czy rzadziej biegunka. Po przyjęciu większej ilości leku mogą również wystąpić problemy z równowagą, widzeniem, niskie ciśnienie krwi, pobudzenie, śpiączka, senność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utrata przytomności, drgawki, osłabienie i zawroty głowy. Może pojawić się też krew w moczu, uczucie zimna i problemy z oddychaniem.

  Wygląd

  Lek Nurofen dla dzieci Forte o smaku pomarańczowym to płyn o białawym kolorze i konsystencji syropu, z wyraźnym zapachem pomarańczy. W zależności od opakowania, butelka może zawierać od 30 do 200 ml syropu.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Nurofen dla dzieci Forte to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Nurofen dla dzieci Forte zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Nurofen dla dzieci Forte jest RECKITT BENCKISER.

  Kategorie

  Postać

  Moc

  Tablica pytań o Nurofen dla dzieci Forte

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Brak zamienników.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .