Normalac

syrop66,7 g/100 ml

Normalac to syrop stosowany do poprawy pracy jelit i łagodzenia problemów z zaparciami. Zawiera naturalny składnik, laktulozę, który pomaga zmiękczyć stolec i ułatwia jego wydalenie.

Spis treści

  Opis leku

  Normalac – co to?

  Normalac to syrop stosowany do poprawy pracy jelit i łagodzenia problemów z zaparciami. Zawiera naturalny składnik, laktulozę, który pomaga zmiękczyć stolec i ułatwia jego wydalenie.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Normalac?

  Dawkowanie syropu Normalac zależy od wieku i stanu pacjenta. Dorośli z encefalopatią wątrobową powinni przyjmować 30-45 ml syropu 3-4 razy dziennie. Dawkę można dostosować, aby pacjent miał 2-3 luźne stolce na dobę. Dorośli i młodzież z zaparciami powinni przyjmować 15-45 ml syropu jako dawkę początkową, a potem 15-30 ml jako dawkę podtrzymującą. Dzieci w wieku 7-14 lat powinny przyjmować 15 ml jako dawkę początkową, a potem 10-15 ml. Dzieci w wieku 1-6 lat powinny przyjmować 5-10 ml, a niemowlęta do 1 roku – do 5 ml.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Normalac?

  Przechowuj lek Normalac z dala od dzieci, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla nich. Lek powinien być przechowywany w temperaturze poniżej 25ºC. Jeśli syrop zgęstnieje z powodu niskiej temperatury, ogrzej go, a powróci do normalnej konsystencji. Nie używaj leku po upływie terminu ważności.

  Forma podania

  Normalac to lek w formie syropu, którego głównym składnikiem jest laktuloza. Dawkowanie odbywa się drogą doustną. Zalecana dawka zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i powinna być dostosowana przez lekarza lub farmaceutę.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Normalac?

  Normalac to syrop, który jak każdy lek może powodować pewne działania niepożądane, ale nie muszą one wystąpić u każdego pacjenta. Do najczęstszych efektów ubocznych należą nadmierne oddawanie gazów, bóle brzucha, biegunka czy wzdęcia, szczególnie jeśli lek jest zażywany w dużych dawkach. Może też wystąpić niedobór elektrolitów, takich jak sód czy potas, spowodowany biegunką. W takich przypadkach należy skontaktować się z lekarzem. Rzadziej, ale możliwe, są reakcje alergiczne, takie jak wysypka, świąd czy pokrzywka.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Normalac?

  Kiedy nie stosować leku:
  – jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  – jeśli pacjent ma galaktozemię;
  – jeśli pacjent ma niedrożność jelit;
  – jeśli pacjent ma ostre choroby zapalne jelit, w tym wrzodziejące zapalenie okrężnicy i odbytnicy, chorobę Leśniowskiego-Crohna (objawiającą się m.in. przewlekłą biegunką).

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Normalac?

  Jeżeli przypadkowo zażyłeś więcej syropu Normalac, niż zaleca dawkowanie, powinieneś niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Przyjęcie zbyt dużej ilości tego leku może prowadzić do wystąpienia tzw. biegunki osmotycznej, czyli takiej, która jest spowodowana problemami z wchłanianiem w jelitach. Może pojawić się również ból brzucha o charakterze skurczowym.

  Wygląd

  Lek Normalac to syrop o jasnożółtej barwie i słodkim smaku. Jest dostępny w dwóch rodzajach opakowań. Pierwsze to butelka ze szkła barwionego o pojemności 150 ml z zakrętką z lakierowanego aluminium i uszczelką polietylenową. Ten rodzaj opakowania jest umieszczony w tekturowym pudełku, w którym znajduje się również ulotka dla pacjenta oraz miarka PP. Drugie opakowanie to butelka typu PET o pojemności 200 ml

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Normalac to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Normalac zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Normalac jest MOLTENI.

  Kategorie

  Postać

  syrop

  Moc

  667 mg/ml

  Tablica pytań o Normalac

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Normalac to: Lactulosum.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: .