No-Spa

tabletki40 mg

No-spa jest lekiem rozkurczowym zawierającym 40 mg drotaweryny. Dzięki działaniu rozkurczowemu na mięśnie gładkie likwiduję przyczynę bólu jakim jest skurcz. No-spa jest skuteczna w leczeniu bólu brzucha spowodowanego stresem, miesiączką, biegunką, zaburzeniami pracy jelit czy nerek. Lek może być stosowany u osób dorosłych i dzieci po 6 roku życia.

Spis treści

  Opis leku

  No-Spa – co to?

  No-spa jest lekiem rozkurczowym zawierającym 40 mg drotaweryny. Dzięki działaniu rozkurczowemu na mięśnie gładkie likwiduję przyczynę bólu jakim jest skurcz. No-spa jest skuteczna w leczeniu bólu brzucha spowodowanego stresem, miesiączką, biegunką, zaburzeniami pracy jelit czy nerek. Lek może być stosowany u osób dorosłych i dzieci po 6 roku życia.

  Dawkowanie

  Jak dawkować No-Spa?

  U pacjentów dorosłych dawka No-Spa wynosi 3-6 tabletek dziennie, czyli 120-240 mg leku na dobę, w 2 lub 3 dawkach podzielonych.

  U dzieci w wieku 6-12 lat dawka No-Spa wynosi 2 tabletki dziennie, czyli 80 mg, w 2 dawkach podzielonych.

  U dzieci w wieku powyżej 12 lat dawka No-Spa wynosi 4 tabletki dziennie, czyli 160 mg w 2 do 4 dawkach podzielonych.

  Przy stosowaniu leku No-Spa u dzieci w wieku od 6 lat należy zachować ostrożność. W przypadku braku poprawy stanu zdrowia lub po upływie 10 dni od rozpoczęcia leczenia, gdy pacjent odczuwa pogorszenie samopoczucia, konieczne jest skontaktowanie się z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać No-Spa?

  Lek No-Spa powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek No-Spa to tabletki o dawce 40 mg. Lek ten podaje się doustnie, czyli poprzez połknięcie tabletki.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować No-Spa?

  Lek, który zażywasz, może w rzadkich przypadkach powodować pewne skutki uboczne. Mogą one wystąpić u nie więcej niż 1 na 1000 osób. Możliwe skutki uboczne obejmują reakcje alergiczne, które mogą objawiać się jako obrzęk, pokrzywka, wysypka czy świąd. Możesz także odczuwać ból i zawroty głowy, a także problemy ze snem. Inne możliwe skutki uboczne to kołatanie serca, zmniejszenie ciśnienia krwi, nudności i zaparcia. Jeżeli doświadczysz którychkolwiek z tych objawów, skontaktuj się ze swoim lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku No-Spa?

  Leku No-Spa nie powinieneś stosować, jeśli masz uczulenie na drotawerynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Nie stosuj leku, jeśli masz ciężką niewydolność wątroby, nerek lub serca, ani jeśli masz blok przedsionkowo-komorowy II-III stopnia. Leku nie powinny również stosować dzieci poniżej 6 roku życia. Ostrożność powinni zachować pacjenci z niedociśnieniem, dzieci oraz kobiety w ciąży. Leku nie wolno stosować podczas porodu.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku No-Spa?

  Jeśli przypadkowo lub umyślnie zażyjesz więcej leku No-Spa niż zalecono, musisz bezzwłocznie zareagować. Chociaż nie ma doniesień o przypadkach przedawkowania tego leku, to jednak należy przede wszystkim zgłosić się do lekarza lub farmaceuty.

  Wygląd

  Lek, który będziesz zażywać, ma postać tabletek o żółtym kolorze i okrągłym kształcie. Tabletki są umieszczone w blistrach i tekturowym pudełku.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku No-Spa to:

  Zalecenia stosowania

  Lek No-Spa zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku No-Spa jest Sanofi.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki||Tabletki

  Moc

  40 mg||40 mg

  Tablica pytań o No-Spa

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do No-Spa to: Deespa.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , .