oznaczenie polski lek

Nervomix Forte

kapsułki

Nervomix Forte to produkt leczniczy o działaniu uspakajającym i ułatwiającym usypianie. Do substancji czynnych produktu należą: liść melisy, korzeń kozłka, szyszki chmielu, ziele dziurawca. Nervomix Forte stosowany jest w przypadku trudności w zasypianiu i nadpobudliwości nerwowej.

Spis treści

  Opis leku

  Nervomix Forte – co to?

  Nervomix Forte to produkt leczniczy o działaniu uspakajającym i ułatwiającym usypianie. Do substancji czynnych produktu należą: liść melisy, korzeń kozłka, szyszki chmielu, ziele dziurawca. Nervomix Forte stosowany jest w przypadku trudności w zasypianiu i nadpobudliwości nerwowej.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Nervomix Forte?

  Zalecana dawka dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat to od 2 do 4 kapsułek, trzy razy dziennie, w zależności od nasilenia objawów. Nie należy przekraczać dziennej dawki 12 kapsułek. W przypadku stosowania jako środka ułatwiającego zasypianie, jednorazowa dawka (2-4 kapsułki) powinna być przyjęta pół godziny do godziny przed snem. Nie zaleca się stosowania leku przez dłuższy okres niż 3 tygodnie.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Nervomix Forte?

  Aby przechowywać lek Nervomix Forte w kapsułkach, należy umieścić go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła słonecznego i wilgoci. Lek powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Nervomix Forte jest w formie kapsułek. Aby go przyjąć, należy połknąć kapsułkę wraz z wodą.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Nervomix Forte?

  Podobnie jak każdy lek, ten lek również może powodować działania niepożądane, jednakże nie u każdego pacjenta wystąpią one. Przy stosowaniu zalecanych dawek, działania niepożądane są rzadkie. Jednakże sporadycznie mogą wystąpić objawy nietolerancji na korzeń kozłka, takie jak zaburzenia żołądkowo-jelitowe, uczucie zmęczenia oraz nadwrażliwość na światło u osób o jasnej karnacji.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Nervomix Forte?

  Lek Nervomix Forte jest przeciwwskazany w przypadku, gdy pacjent cierpi na alergię lub nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku. Bezpieczne stosowanie leku nie jest również możliwe u osób, które nie tolerują waleriany.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Nervomix Forte?

  W przypadku przedawkowania leku, które może wystąpić po spożyciu większej niż zalecana dawka, ważne jest jak najszybsze podjęcie odpowiednich kroków. W przypadku leku zawierającego ziela dziurawca należy pamiętać, że przedawkowanie może wywołać reakcję uczuleniową na światło, zwłaszcza u osób o jasnej karnacji.

  Wygląd

  Lek, który przyjmujesz, jest dostępny w postaci twardych kapsułek. Kapsułki są pakowane w specjalne blistry wykonane z PVC/PVDC i pokryte folią aluminiową. Kapsułki mają cylindryczny kształt i brązowy kolor.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Nervomix Forte to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Nervomix Forte zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Nervomix Forte jest Adamed.

  Kategorie

  Postać

  Kapsułki twarde

  Moc

  Tablica pytań o Nervomix Forte

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Nervomix Forte to: Nervomix Sen, Valused Noc Plus, Valused.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , .