leki-orange

NeoFuragina Max, tabletki, 100 mg

NeoFuragina Max co to jest?

NeoFuragina Max jest lekiem przeciwbakteryjnym. Jest to chemioterapeutyk, którego celem stosowania jest zakażenie dolnych dróg moczowych. Preparat jest przeznaczony dla osób dorosłych. Substancją czynną leku jest furazydyn, inaczej nazywany furaginą, o szerokim zakresie działania przeciwbakteryjnego. Stosuje się ją w leczeniu i profilaktyce ostrych i przewlekłych zakażeń dolnych dróg moczowych, w tym ciężkich zakażeń, gdy stosowanie innych preparatów przeciwbakteryjnych jest nieskuteczne.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Zachować ostrożność
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Zagrożenie zdrowia
Rozdziały

Skład leku NeoFuragina Max

Zapoznaj się z dokładnym składem leku NeoFuragina Max.

Furazydyna (furagina) jest pochodną nitrofuranu. Zawiera podstawnik nitrowy, który ulegając redukcji, hamuje proces biosyntezy białek bakteryjnych, co powoduje ich śmierć. Furagina jest lekiem przeci…

Na co pomaga NeoFuragina Max?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek NeoFuragina Max.

Ostre zapalenie pęcherza moczowego jest nagłym zapaleniem pęcherza moczowego. W większości przypadków wywołuje je infekcja bakteryjna. Infekcja ta jest powszechnie określana jako zakażenie dróg moczow…
Zapalenie cewki moczowej jest zapaleniem końcowego odcinka dróg moczowych. Większość epizodów zapalenia cewki moczowej jest spowodowana przez zakażenie bakteriami, które dostają się do cewki moczowej….
Zapalenie pęcherza moczowego jest infekcją pęcherza moczowego wywołaną w większości przypadków przez bakterie. Zapalenie pęcherza moczowego może również wystąpić jako powikłanie innej choroby. Infekcj…

Zamienniki NeoFuragina Max i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
DaFurag max
Furagina Forte Apteo Med
Furaginum Hasco Max
Furaginum Teva
Furazek

Częste pytania o NeoFuragina Max

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku NeoFuragina Max.
Dorośli i młodzież powyżej 15. roku życia: Dzień 1: 1 tabletka (100mg) 4 razy na dobę.<br />
Dzień 2-8: 1 tabletka (100 mg) 3 razy na dobę. Leczenie trwa zwykle 7-8 dni.
Neofuragina Max jest dostępna w formie tabletek.
Substancją czynną leku Neofuragina Max jest furazydyn, inaczej nazywany furaginą, o szerokim zakresie działania przeciwbakteryjnego.
Celem stosowania Neofuragina Max jest zakażenie dolnych dróg moczowych.
Neofuragina Max jest lekiem dostępnym bez recepty.

NeoFuragina Max dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku NeoFuragina Max. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek NeoFuragina Max?

Lek stosowany jest zazwyczaj przez 7-8 dni. W pierwszy dzień zaleca się stosować 1 tabletkę (100 mg) 4 razy na dobę, natomiast przez kolejne 2-8 dni zaleca się stosować 1 tabletkę 3 razy na dobę. Leczenie można powtórzyć po upływie 10-15 dni w razie nawrotu schorzenia. Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Ulotka leku NeoFuragina Max

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje NeoFuragina Max

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki NeoFuragina Max