Zdjęcie Neo-Angin wiśnia, pastylki twarde

Neo-Angin wiśnia

pastylki twarde

Neo-Angin wiśnia to produkt leczniczy w postaci tabletek do ssania, którego substancjami czynnymi są alkohol 2,4-dichlorobenzylowy, amylometakrezol i lewomentol. Substancje zawarte w preparacie wykazują działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, miejscowo znieczulające oraz delikatnie chłodzące błony śluzowe. Neo-angin stosuje się pomocniczo w objawowym leczeniu stanów zapalnych gardła i jamy ustnej, bólu, obrzęku i zaczerwienienia gardła.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Neo-Angin wiśnia?

  Zalecane dawkowanie dla dzieci powyżej 6. roku życia oraz dorosłych to 1 pastylka co 2-3 godziny, maksymalnie 6 pastylek na dobę.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Neo-Angin wiśnia?

  Aby przechowywać lek Neo-Angin wiśnia, należy umieścić go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła słonecznego i wilgoci. Lek powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Neo-Angin wiśnia to pastylki twarde, które należy rozpuszczać w ustach.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Neo-Angin wiśnia?

  Po zażyciu leku Neo-angin wiśnia, mogą wystąpić następujące działania niepożądane: podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej i przewodu pokarmowego to bardzo rzadki efekt, który może się zdarzyć. Rzadko, ale możliwe są również reakcje alergiczne, takie jak obrzęk ust i języka.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Neo-Angin wiśnia?

  Nie stosuj leku Neo-angin wiśnia, jeśli masz uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Lek nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 6. roku życia.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Neo-Angin wiśnia?

  W przypadku zażycia znacznie większej dawki leku Neo-angin niż zalecana może dojść do podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i przewodu pokarmowego. Jeśli zauważysz jakiekolwiek działania niepożądane spowodowane zażyciem większej niż zalecana dawki leku, powinieneś niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

  Wygląd

  Pastylki twarde Neo-angin wiśnia są okrągłe, czerwone i lekko przezroczyste. Lek znajduje się w blistrach, które umieszczone są w tekturowym opakowaniu.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Neo-Angin wiśnia to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Neo-Angin wiśnia zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Neo-Angin wiśnia jest Klosterfrau Group.

  Kategorie

  Postać

  Pastylki twarde

  Moc

  1,2 mg + 0,6 mg + 5,9 mg

  Tablica pytań o Neo-Angin wiśnia

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Neo-Angin wiśnia to: Neo-Angin Spray, Neo-Angin bez cukru, Neo-Angin.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .