Naproxen Hasco

żel12 mg/g

Naproxen Hasco to żel, który łagodzi ból i zmniejsza stan zapalny. Stosuje się go zewnętrznie na bolące miejsce, np. w przypadku bólu mięśni, stawów czy zębów. Jako substancję czynną zawiera naproksen, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Spis treści

  Opis leku

  Naproxen Hasco – co to?

  Naproxen Hasco to żel, który łagodzi ból i zmniejsza stan zapalny. Stosuje się go zewnętrznie na bolące miejsce, np. w przypadku bólu mięśni, stawów czy zębów. Jako substancję czynną zawiera naproksen, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Naproxen Hasco?

  Zaleca się nakładanie żelu Naproxen Hasco 4 do 5 razy dziennie na miejscu bólu i delikatne wmasowywanie. Na obszar skóry o wymiarach 7 cm na 7 cm powinniśmy stosować pasek żelu o długości 1 cm. Pamiętaj o dokładnym umyciu rąk po jego użyciu, chyba że leczysz ręce. W przypadku zaczerwienienia czy podrażnienia skóry, przerwij stosowanie do czasu ustąpienia objawów. Jeśli objawy nie ustąpią, zgłoś się do lekarza.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Naproxen Hasco?

  Przechowuj Naproxen Hasco w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu, w miejscu poniżej 25°C, niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie używaj po upływie daty ważności na pudełku. Nie wyrzucaj leku do kanalizacji ani kosza.

  Forma podania

  Naproxen Hasco jest dostępny w postaci żelu o stężeniu 12 mg/g. Lek stosuje się miejscowo, poprzez aplikację na skórę. Należy go wmasować w miejsce bólu lub stanu zapalnego.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Naproxen Hasco?

  Lek Naproxen Hasco, żel, 12 mg/g, jak każdy lek, może powodować działania niepożądane, jednak nie u wszystkich pacjentów one występują. Po użyciu tego leku mogą pojawić się reakcje skórne takie jak zwiększona wrażliwość, zaczerwienienie czy podrażnienie, które zwykle mijają po zaprzestaniu stosowania leku. Długotrwałe stosowanie na dużej powierzchni skóry może prowadzić do ogólnych objawów niepożądanych wynikających z działania naproksenu, takich jak nudności, biegunka, senność, bóle głowy czy reakcje nadwrażliwości. Mogą również wystąpić reakcje uwrażliwienia na światło, rumień, świąd, pieczenie. Jeśli wystąpią duszności lub zmiany skórne, należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Naproxen Hasco?

  Żelu Naproxen Hasco nie należy stosować jeśli:
  -pacjent ma uczulenie na naproksen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  -występuje nadwrażliwość na inne leki z grupy NLPZ,
  -pacjentka jest w 3. trymestrze ciąży.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Naproxen Hasco?

  Jeśli podejrzewasz przedawkowanie Naproxen Hasco żel, 12 mg/g, np. poprzez nieprawidłowe stosowanie lub przypadkowe spożycie (zwłaszcza przez dziecko), powinieneś natychmiast skontaktować się z lekarzem. Przedawkowanie tego leku może prowadzić do wystąpienia różnych objawów niepożądanych, które mogą obejmować cały organizm. Lekarz zastosuje odpowiednie metody leczenia, które są typowe dla przypadków zatruć niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Pamiętaj, że nawet jeśli nie zauważysz żadnych objawów przedawkowania, powinieneś w każdym razie skonsultować się z lekarzem.

  Wygląd

  Lek Naproxen Hasco to jednorodny żel, co oznacza, że ma gładką i stałą konsystencję. Kolor tego żelu jest biały lub lekko żółtawy. Żel ma też zapach mięty. Każde opakowanie tego leku zawiera 50 gramów żelu.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Naproxen Hasco to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Naproxen Hasco zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Naproxen Hasco jest Hasco-Lek.

  Kategorie

  Postać

  żel

  Moc

  12 mg/g

  Tablica pytań o Naproxen Hasco

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Naproxen Hasco to: 4Flex PureGel, Naproxen Emo, Opokan Actigel.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , .