Zdjęcie Naproxen Emo, żel, 100 mg/g

Naproxen Emo

żel100 mg/g

Naproxen Emo to lek w postaci żelu o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Substancją czynną leku jest naproksen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnym. Naproxen Emo wskazany jest do stosowania miejscowego w bólach mięśniowo-stawowych lub chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Naproxen Emo?

  Zwykle zaleca się aplikować żel 4-5 razy na dobę, zachowując kilkugodzinne odstępy między aplikacjami. Ilość aplikowanego zależy od powierzchni objętej dolegliwościami. Zazwyczaj należy użyć pasek żelu o długości około 4 cm. Nie należy stosować leku dłużej niż 4 tygodnie.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Naproxen Emo?

  Aby przechowywać lek Naproxen Emo, należy trzymać go w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt, w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza. Lek nie powinien być narażony na działanie światła. Przed użyciem należy dokładnie przeczytać ulotkę i sprawdzić datę ważności.

  Forma podania

  Lek Naproxen Emo to żel, który jest stosowany na skórę.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Naproxen Emo?

  Naproxen Emo zazwyczaj jest dobrze tolerowany, ale może powodować pewne działania niepożądane. Rzadko występują: podrażnienie skóry (rumień, wysypka). Częstość nieznana: nadwrażliwość, ból głowy, senność, biegunka, nudności, ogólnoustrojowa alergiczna reakcja skórna, nadwrażliwość na światło, świąd, wysypka pęcherzykowata. Jeśli używasz Naproxen Emo na większe obszary skóry przez dłuższy czas, może dojść do wystąpienia ogólnoustrojowych objawów niepożądanych, takich jak senność, biegunka, nudności, ból głowy, reakcje nadwrażliwości (uczulenie). Jeśli zauważysz duszności lub zmiany skórne, natychmiast przerwij stosowanie leku i skontaktuj się z lekarzem lub udaj się do najbliższego szpitala.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Naproxen Emo?

  Naproksen nie powinien być stosowany w następujących przypadkach:

  • Jeśli pacjent jest uczulony na naproksen lub jakikolwiek inny składnik tego leku.
  • Jeśli pacjent jest uczulony na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne oraz kwas acetylosalicylowy.
  • U dzieci poniżej 3 lat.
  • U pacjentów, którzy mieli wcześniej reakcje alergiczne, takie jak skurcz oskrzeli, pokrzywka lub ostre zapalenie błony śluzowej nosa po stosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków hamujących syntezę prostaglandyn.
  • W trzecim trymestrze ciąży.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Naproxen Emo?

  W przypadku przedawkowania lub spożycia doustnego Naproksenu Emo możliwe jest wystąpienie ogólnych objawów niepożądanych. Chociaż wchłanianie Naproksenu przez skórę jest niewielkie i ryzyko przedawkowania jest małe, nieprawidłowe użycie lub spożycie mogą prowadzić do działań niepożądanych. Jeśli do tego dojdzie, należy skonsultować się z lekarzem. Lekarz podejmie odpowiednie kroki terapeutyczne w przypadku zatrucia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi.

  Wygląd

  Naproxensen  Emo to żel, który jest stosowany na zewnątrz ciała. Ma on białą barwę i jest lekko pachnący mentolem. Naproksen jest dostępny w tubach aluminiowych.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Naproxen Emo to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Naproxen Emo zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Naproxen Emo jest Bausch Health.

  Kategorie

  Postać

  żel

  Moc

  100 mg/g

  Tablica pytań o Naproxen Emo

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Naproxen Emo to: 4Flex PureGel, Naproxen Hasco, Opokan Actigel.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .