Mucosolvan Max

kapsułki75 mg

Mucosolvan Max to lek w postaci kapsułek, który pomaga w leczeniu kaszlu. Zawiera 75 mg substancji aktywnej o nazwie ambroksolu. Działa on na błonę śluzową dróg oddechowych, ułatwiając odkrztuszanie.

Spis treści

  Opis leku

  Mucosolvan Max – co to?

  Mucosolvan Max to lek w postaci kapsułek, który pomaga w leczeniu kaszlu. Zawiera 75 mg substancji aktywnej o nazwie ambroksolu. Działa on na błonę śluzową dróg oddechowych, ułatwiając odkrztuszanie.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Mucosolvan Max?

  Dawkowanie leku Mucosolvan Max, 75mg polega na zażyciu jednej kapsułki raz na dobę. Najlepiej zrobić to rano lub przed południem, ale nigdy przed snem. Kapsułkę należy połknąć w całości, nie otwierać ani nie żuć, popijając odpowiednią ilością płynu. Jeżeli po 4-5 dniach stosowania leku objawy nie ustąpią lub się nasilą, skontaktuj się z lekarzem. Kapsułki Mucosolvan Max można przyjmować niezależnie od posiłków.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Mucosolvan Max?

  Przechowuj Mucosolvan Max w miejscu niewidocznym dla dzieci i nie cieplejszym niż 30°C. Nie używaj po dacie ważności na opakowaniu. Nie wyrzucaj leku do kanalizacji ani śmieci. Zapytaj farmaceutę, jak go bezpiecznie usunąć.

  Forma podania

  Mucosolvan Max to lek w formie kapsułek do połykania. Każda kapsułka zawiera 75 mg aktywnej substancji – chlorowodorku ambroksolu. Lek należy przyjmować doustnie, popijając wystarczającą ilością płynu.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Mucosolvan Max?

  Mucosolvan Max, kapsułki, 75 mg, jak każdy lek, może powodować skutki uboczne, aczkolwiek nie u każdego one wystąpią. Do najczęstszych należą nudności. Nieco rzadziej mogą wystąpić biegunka, wymioty, niestrawność oraz ból brzucha. Jeszcze rzadziej mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, wysypka czy pokrzywka. Częstość występowania niektórych skutków ubocznych, takich jak reakcje anafilaktyczne czy ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry, nie jest znana.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Mucosolvan Max?

  Lek Mucosolvan Max, kapsułki, 75 mg to lek, którego nie powinniśmy stosować, jeżeli mamy uczulenie na ambroksolu chlorowodorek lub na którykolwiek z innych składników tego leku. Nie jest także zalecany dla osób, które mają ciężkie zaburzenia czynności nerek lub ciężką niewydolność wątroby.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Mucosolvan Max?

  Jeśli przypadkowo zażyłeś więcej niż zalecaną dawkę Mucosolvan Max, powinieneś skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Do tej pory nie zaobserwowano konkretnych objawów przedawkowania tego leku u ludzi. Opierając się na sytuacjach przypadkowego przedawkowania lub niewłaściwego stosowania, mogą wystąpić objawy podobne do znanych działań niepożądanych leku przy zalecanych dawkach. W takim przypadku może być konieczne zastosowanie leczenia objawowego, czyli leczenia, które ma na celu złagodzenie objawów, a nie leczenie samej przyczyny.

  Wygląd

  Lek Mucosolvan Max, kapsułki, 75 mg jest dostępny w formie kapsułek o przedłużonym uwalnianiu. Kapsułki są owalne i wykonane z żelatyny. Górna część kapsułki, zwana wieczkiem, jest czerwona i nie można przez nią przejrzeć. Dolna część, zwana korpusem, jest koloru pomarańczowego i również jest nieprzezroczysta. Na czerwonym wieczku kapsułki widnieje biały napis „MUC

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Mucosolvan Max to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Mucosolvan Max zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Mucosolvan Max jest Sanofi.

  Kategorie

  Postać

  kapsułki

  Moc

  75 mg

  Tablica pytań o Mucosolvan Max

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Mucosolvan Max to: Deflegmin, Mucosolvan, Flavamed.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: .