Momester Nasal aerozol do nosa

Momester Nasal

aerozol do nosa50 mcg/dawkę

Momester Nasal to lek w postaci aerozolu do nosa stosowany w leczeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Substancją czynną leku jest mometazonu furoinian w dawce 50 mikrogramów. Momester Nasal zmniejsza obrzęk i podrażnienie błony śluzowej nosa oraz łagodzi objawy alergicznego zapalenia kataru siennego. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Spis treści

  Opis leku

  Momester Nasal – co to?

  Momester Nasal to lek w postaci aerozolu do nosa stosowany w leczeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Substancją czynną leku jest mometazonu furoinian w dawce 50 mikrogramów. Momester Nasal zmniejsza obrzęk i podrażnienie błony śluzowej nosa oraz łagodzi objawy alergicznego zapalenia kataru siennego. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Momester Nasal?

  Dla dorosłych pacjentów zazwyczaj zaleca się stosowanie 2 dawek aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę. Nie należy przekraczać stosowania leku dłużej niż 3 miesiące bez zalecenia lekarza.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Momester Nasal?

  Aby przechowywać Momester Nasal, należy trzymać go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła słonecznego i źródeł ciepła. Nie należy przechowywać go w łazience ani w samochodzie, ponieważ wysoka temperatura może zepsuć lek. Upewnij się, że aerozol jest zamknięty i trzymaj go poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Momester Nasal to aerozol, który podaje się do nosa.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Momester Nasal?

  Po zastosowaniu leku Momester Nasal można doświadczyć niekorzystnych działań niepożądanych. Natychmiast należy przerwać stosowanie i skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy alergii, takie jak obrzęk twarzy, języka lub gardła, problemy z przełykaniem, wysypka, świst w klatce piersiowej lub trudności w oddychaniu. W długotrwałym stosowaniu kortykosteroidów w postaci aerozolu do nosa w dużych dawkach może dochodzić do niekorzystnego wpływu leku na organizm. Możliwe skutki uboczne to: bóle głowy, kichanie, krwawienie z nosa, podrażnienia błony śluzowej, owrzodzenie błony śluzowej nosa, infekcje górnych dróg oddechowych. Mniej często mogą wystąpić również inne skutki uboczne, takie jak wzrost ciśnienia w gałce ocznej i zaćma, uszkodzenie przegrody nosowej, zaburzenia smaku i węchu, nieostra widzenie. Większość pacjentów nie zgłasza działań niepożądanych po stosowaniu leku, ale w razie jakichkolwiek niepokojących objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Momester Nasal?

  Nie należy stosować leku Momester Nasal w następujących przypadkach:

  • Jeśli pacjent ma uczulenie na mometazonu furoinian lub jakikolwiek inny składnik tego leku.
  • Jeśli pacjent ma niewyleczone zakażenie nosa. Stosowanie leku Momester Nasal podczas trwania zakażenia, takiego jak opryszczka w jamie nosowej, może pogorszyć objawy zakażenia. Przed użyciem aerozolu do nosa, należy poczekać, aż zakażenie zostanie wyleczone.
  • Jeśli pacjent niedawno przeszedł operację lub doznał urazu w obrębie nosa. Nie należy stosować aerozolu do nosa, aż rany w nosie zostaną zagojone.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Momester Nasal?

  Jeśli przypadkowo stosowałeś większą dawkę leku Momester Nasal niż zalecona, natychmiast skontaktuj się z lekarzem. W przypadku długotrwałego stosowania lub przyjmowania dużych dawek kortykosteroidów istnieje ryzyko niekorzystnego wpływu na normalną pracę hormonów organizmu. U dzieci może to wpływać na wzrost i rozwój. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem w przypadku jakiejkolwiek nieprawidłowości po zastosowaniu leku, aby otrzymać odpowiednią pomoc medyczną i wskazówki.

  Wygląd

  Lek Momester Nasal to aerozol do nosa, który jest dostępny w postaci zawiesiny. Opakowanie zawiera jedną butelkę z mechanizmem rozpylającym. W każdej butelce znajduje się 60 dawek leku.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Momester Nasal to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Momester Nasal zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Momester Nasal jest Polpharma.

  Kategorie

  Postać

  Aerozol do nosa, zawiesina

  Moc

  50 mcg/dawkę

  Tablica pytań o Momester Nasal

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Momester Nasal to: Nasometin Control, Hitaxa Metmin-Spray, Pronasal Control.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , .