Moilec

tabletki7,5 mg

Moilec to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Wskazany w leczeniu bólu w reumatoidalnym zapaleniu stawów, bólu kostno-stawowego lub bóli mięśniowych towarzyszących zwyrodnieniom stawów. Lek zawiera 7,5 mg substancji czynnej- meloksykam. To substancja należąca do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.

Spis treści

  Opis leku

  Moilec – co to?

  Moilec to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Wskazany w leczeniu bólu w reumatoidalnym zapaleniu stawów, bólu kostno-stawowego lub bóli mięśniowych towarzyszących zwyrodnieniom stawów. Lek zawiera 7,5 mg substancji czynnej- meloksykam. To substancja należąca do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Moilec?

  Zalecane dawkowanie to 1 tabletka produktu leczniczego na dobę, chyba że lekarz zaleci inaczej. Pacjent nie powinien stosować produktu leczniczego dłużej niż 7 dni bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

  Nie zaleca się stosowania leku Moilec u dzieci i młodzieży poniżej 16 roku życia.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Moilec?

  Lek Moilec w postaci tabletek o dawce 7,5 mg powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy trzymać go w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Moilec to tabletki o dawce 7,5 mg. Lek należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Moilec?

  Lek Moilec zawiera substancję czynną meloksykam, która może powodować różne działania niepożądane. Bardzo często mogą występować zaburzenia żołądkowo-jelitowe takie jak niestrawność, nudności i wymioty, ból brzucha, zaparcia, wzdęcia, luźne stolce. Częściej występują bóle głowy. Niezbyt często mogą wystąpić zawroty głowy, senność, niedokrwistość, wzrost ciśnienia krwi, zaczerwienienie twarzy, zatrzymanie sodu i wody, zwiększone stężenie potasu. Może to prowadzić do objawów takich jak zaburzenia rytmu serca, kołatanie serca, osłabienie mięśni, odbijanie się, zapalenie żołądka, krwawienie z przewodu pokarmowego, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, reakcje uczuleniowe.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Moilec?

  Nie powinieneś stosować leku Moilec, jeśli jesteś w ostatnich trzech miesiącach ciąży, jeśli jesteś dzieckiem lub nastolatkiem poniżej 16 roku życia, jeśli jesteś uczulony na meloksykam lub jakikolwiek inny składnik tego leku. Nie stosuj tego leku, jeśli masz uczulenie na aspirynę lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Unikaj go, jeśli po zastosowaniu aspiryny lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych pojawiły się objawy takie jak świszczący oddech, duszność, niedrożność nosa, wysypka skórna, obrzęk skóry lub błon śluzowych. Nie stosuj tego leku, jeśli masz chorobę wrzodową żołądka lub jelit, ciężkie zaburzenia czynności wątroby, ciężką niewydolność nerek, krwawienie z naczyń mózgowych, ciężką niewydolność serca lub nietolerancję niektórych cukrów.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Moilec?

  Jeśli przypadkowo zażyłeś większą dawkę leku niż zalecana lub podejrzewasz przedawkowanie, koniecznie skontaktuj się z lekarzem lub udaj się do najbliższego szpitala. Objawy przedawkowania leków z grupy NLPZ mogą obejmować osłabienie, senność, nudności, wymioty oraz ból w okolicy żołądka. Zwykle objawy te ustępują po przerwaniu przyjmowania leku. Może również dojść do krwawienia z żołądka lub jelit.

  W przypadku ciężkiego przedawkowania możliwe są poważne działania niepożądane, takie jak podwyższenie ciśnienia krwi, ostra niewydolność nerek, zaburzenia wątroby, spłycenie lub zatrzymanie oddechu, utrata przytomności, drgawki, zapaść krążenia, zatrzymanie akcji serca czy reakcje uczuleniowe, w tym omdlenia, duszność czy reakcje skórne.

  Wygląd

  Lek Moilec to jasnożółte tabletki. Są one okrągłe i lekko wypukłe z obu stron, a na jednej stronie mają wytłoczone „B 18”. Tabletki znajdują się w tekturowym pudełku.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Moilec to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Moilec zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Moilec jest Gedeon Richter.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki

  Moc

  7,5 mg

  Tablica pytań o Moilec

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Moilec to: Aspicam Bio, MaxOn Active, Maxigra Max, Maxon Forte, Opokan.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .