leki-orange

Moilec, tabletki, 7,5 mg

Moilec co to jest?

Moilec to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Wskazany w leczeniu bólu w reumatoidalnym zapaleniu stawów, bólu kostno-stawowego lub bóli mięśniowych towarzyszących zwyrodnieniom stawów. Lek zawiera 7,5 mg substancji czynnej- meloksykam. To substancja należąca do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Brak badań
Rozdziały

Skład leku Moilec

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Moilec.

Meloksykam jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ). Działa on poprzez zmniejszanie stężenia hormonów, które powodują stan zapalny i ból w organizmie.  Lek ma zastosowanie w leczeniu ból…

Na co pomaga Moilec?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Moilec.

Ból grzbietu jest powszechną dolegliwością bólową odczuwalną wzdłuż pleców. Ból grzbietu może przybierać różne formy, od bólu mięśni do uczucia pieczenia lub kłucia. Ponadto, ból może promieniować w d…
Bóle karku są powszechną dolegliwością dotykającą mięśni karku lub szyjnego odcinka kręgosłupa. Przyczyną bólu karku może być naciągnięcie mięśnia lub więzadła przy wielokrotnym podnoszeniu ciężarów l…
Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest długotrwałym schorzeniem autoimmunologicznym, które dotyka przede wszystkim stawów. Skutkiem choroby są zazwyczaj ciepłe, obrzęknięte i bolesne stawy. Ból i s…
Reumatyzm jest to zaburzenie charakteryzujące się stanem zapalnym, zwyrodnieniem lub zaburzeniami metabolicznymi struktur tkanki łącznej organizmu, zwłaszcza stawów i struktur pokrewnych, w tym mięśni…
Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa polegają na stopniowej utracie prawidłowej struktury i funkcji kręgosłupa w miarę upływu czasu. Zwykle są one spowodowane starzeniem się, ale mogą być również wynikiem…

Zamienniki Moilec i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Aspicam Bio, tabletki, 7,5 mg
Opokan, tabletki, 7,5 mg

Częste pytania o Moilec

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Moilec.
Moilec jest lekiem dostępnym bez recepty.
Moilec jest lekiem w postaci tabletek. Każda tabletka zawiera 7,5 mg meloksykamu.
Cena Moilec, tabletki, 7,5 mg zależna jest od wielkości opakowania i ilości tabletek. Cena waha się od kilku do kilkunastu złotych.
Ulotka leku Moilec, tabletki, 7,5 mg dołączona jest do leku. Ulotka umieszczona jest wewnątrz opakowania zewnętrznego leku.
Lek Moilec zawiera 7,5 mg meloksykamu. Substancja wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Lek wskazany jest w bólach zwyrodnieniowych, bólach spowodowanych reumatoidalnym zapaleniem stawów i innych bólach kostno-stawowych lub mięśniowych.
Dexak jest lekiem o podobnym wskazaniu jak Moilec. Dexak zawiera substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Substancją czynną leku Dexak jest deksketoprofen (Deksketoprofenum).

Moilec dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Moilec. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Moilec?

Zalecane dawkowanie to 1 tabletka produktu leczniczego na dobę, chyba że lekarz zaleci inaczej. Pacjent nie powinien stosować produktu leczniczego dłużej niż 7 dni bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Nie zaleca się stosowania leku Moilec u dzieci i młodzieży poniżej 16 roku życia.

Ulotka leku Moilec

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Moilec

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Moilec

ProducentGedeon Richter Polska Sp. z o.o.
WskazaniaBóle grzbietu,
Bóle karku,
Reumatoidalne zapalenie stawów,
Reumatyzm,
Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa
SkładnikiMeloksykam
Zamienniki
  1. Aspicam Bio, tabletki, 7,5 mg
  2. Opokan, tabletki, 7,5 mg
Moc leku7,5 mg
Postać lekuTabletki
Opakowania30 tabl. (EAN: 5909991142803)
10 tabl. (EAN: 5909990950959)
20 tabl. (EAN: 5909991142797)
DziałBól,
Bóle mięśniowo-stawowe,
Reumatyzm,
Układ mięśniowo-szkieletowy