Zdjęcie Minovivax, płyn na skórę, 2%

Minovivax

płyn na skórę2%

Minovivax to lek stosowany na skórę, który zawiera 2% jodu. Pomaga w leczeniu i zapobieganiu infekcjom skórnym. Stosuje się go zewnętrznie na skórę, nakładając na miejsca objęte infekcją.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Minovivax?

  Zalecany sposób stosowania leku Minovivax 2% to nałożenie 1 ml płynu na skórę głowy dwa razy dziennie – raz rano i raz wieczorem. Niezależnie od rozmiaru obszaru skóry z objawami, nie powinniście przekraczać dawki 2 ml na dobę. Pamiętajcie, że Minovivax 2% jest przeznaczony tylko do stosowania na skórze głowy i nie powinien być używany na innych częściach ciała.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Minovivax?

  Przechowuj lek Minovivax 2% w miejscu, którego dzieci nie widzą i do którego nie mają dostępu. Nie przechowuj go w temperaturze powyżej 25°C. Butelkę trzymaj szczelnie zamkniętą. Po otwarciu jest ważny 12 miesięcy. Nie używaj po terminie ważności na etykiecie. Nie wyrzucaj do kanalizacji ani do śmieci.

  Forma podania

  Minovivax to lek w postaci płynu do stosowania na skórę, o stężeniu 2%. Lek należy nanieść na skórę, dokładnie na miejsce wymagające leczenia. Dawkowanie i częstotliwość stosowania powinien zalecić lekarz.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Minovivax?

  Minovivax, płyn na skórę, 2% może powodować niepożądane skutki uboczne, choć nie u każdego one wystąpią. Do najczęstszych należy ból głowy. Inne, mniej częste, to duszność, świąd, nadmierne owłosienie, zapalenie skóry, obrzęk, zwiększenie masy ciała, zawroty głowy, nudności. Rzadziej mogą wystąpić niskie ciśnienie krwi, obrzęk naczynioruchowy, nadwrażliwość, kontaktowe zapalenie skóry, nastrój depresyjny, podrażnienie oczu, tachykardia, wymioty, ból w klatce piersiowej. W razie wystąpienia ciężkiej reakcji alergicznej, takiej jak obrzęk twarzy, warg lub gardła utrudniający połykanie lub oddychanie, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Minovivax?

  Kiedy nie stosować leku Minovivax
  – jeśli pacjent ma uczulenie na minoksydyl lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  – w leczeniu łysienia plackowatego;
  – podczas leczenia cytostatycznego;
  – w przypadku wypadania włosów spowodowanego stosowaniem niewłaściwej diety;
  – w przypadku wypadania włosów spowodowanego zakończeniem stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych;
  – na uszkodzoną skórę głowy;
  – jeżeli wypadanie włosów zostało spowodowane przez niewłaściwą pielęgnację włosów;
  – w przypadku wypadania włosów po porodzie.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Minovivax?

  Nie ma znanych przypadków przedawkowania Minovivaxu, płynu na skórę, 2% używanego miejscowo. Jeżeli jednak przypadkowo połkniesz ten lek, mogą wystąpić objawy związane z ogólnym działaniem minoksydylu. Należą do nich przyspieszone bicie serca (tachykardia), zatrzymanie płynów, niskie ciśnienie krwi oraz senność. Jeżeli doświadczysz któregokolwiek z tych objawów po przypadkowym połknięciu Minovivaxu, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub udaj się na najbliższy oddział ratunkowy.

  Wygląd

  Lek Minovivax 2% jest przeznaczony do stosowania na skórę głowy. Jest to przezroczysta, jednolita ciecz, której kolor może wahać się od bezbarwnego do różowawego. Lek jest dostarczany w opakowaniu, które zawiera butelkę z pompką rozpylającą. W jednej butelce znajduje się 100 ml roztworu. W zestawie z lekiem otrzymujesz również aplikator, który ułatwi Ci stosowanie produktu.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Minovivax to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Minovivax zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Minovivax jest Aristo Pharma.

  Kategorie

  Postać

  płyn na skórę

  Moc

  20 mg/ml

  Tablica pytań o Minovivax

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Minovivax to: Alocutan Forte, Alopexy, DX2LEK, Loxon.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: .