leki-orange

Mig dla dzieci Forte, zawiesina doustna, 40 mg/ml

Mig dla dzieci Forte co to jest?

Mig dla dzieci Forte, zawiesina doustna, 40 mg/ml jest to produkt leczniczy w postaci syropu o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Substancją czynną leku jest ibuprofen. Lek MIG łagodzi dolegliwości bólowe i gorączkę. Jest przeznaczony do krótkotrwałego leczenia objawowego: bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu, a także gorączki.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Zachować ostrożność
Interakcje z alkoholem
Zagrożenie zdrowia
Rozdziały

Skład leku Mig dla dzieci Forte

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Mig dla dzieci Forte.

Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NSAID). Ibuprofen jest stosowany w celu obniżenia gorączki i leczenia bólu lub stanu zapalnego spowodowanego wieloma schorzeniami, takimi jak ból…

Na co pomaga Mig dla dzieci Forte?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Mig dla dzieci Forte.

1. Definicja bólu i jego typy. Ból to nieprzyjemne wrażenie sensoryczne i emocjonalne związane z rzeczywistym lub potencjalnym uszkodzeniem tkanek. Istnieje wiele typów bólu, włączając ból ostry (krót…
Ból głowy charakteryzuje się uczuciem wyraźnego dyskomfortu w różnych częściach głowy, nieograniczającym się do obszaru działania żadnego nerwu. Najczęstszym rodzajem bólu głowy jest napięciowy ból gł…
Gorączka to podwyższenie temperatury ciała powyżej górnej granicy normy, zwykle przyjmowanej jako 37,7 stopni Celsjusza. Jest ona obronną odpowiedzią organizmu na atak bakterii, wirusów lub grzybów, a…
Przeziębienie jest chorobą wirusową. Najczęściej spowodowane jest przez rinowirusy, które są przenoszone przez powietrze lub zainfekowaną osobę. Choroba najczęściej ma łagodny przebieg i samoistnie us…

Zamienniki Mig dla dzieci Forte i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Mig dla dzieci Forte

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Mig dla dzieci Forte.
Dzieci w wieku 1-3 lata 10-15 kg): dawka jednorazowa 2,5 ml zawiesiny (100 mg ibuprofenu), całkowita dawka dobowa 7,5 ml zawiesiny (300 mg).<br />
Dzieci w wieku 4-5 lat (16-19 kg): dawka jednorazowa 3,75 ml zawiesiny (150 mg ibuprofenu), całkowita dawka dobowa 11,25 ml zawiesiny (450 mg).<br />
Dzieci w wieku 6-9 lat (20-29 kg): dawka jednorazowa 5 ml zawiesiny (200 mg ibuprofenu), całkowita dawka dobowa 15 ml zawiesiny (600 mg).<br />
Dzieci w wieku 10-11 lat (30-39 kg): dawka jednorazowa 5 ml zawiesiny (200 mg ibuprofenu), całkowita dawka dobowa 20 ml zawiesiny (800 mg).<br />
Młodzież w wieku od 12 lat i dorośli (40 kg i powyżej): dawka jednorazowa 5-10 ml zawiesiny (200-400 mg ibuprofenu), całkowita dawka dobowa 30 ml zawiesiny (1200 mg).
Mig dla dzieci Forte mogą stosować dzieci po 1 roku życia.
Mig dla dzieci Forte łagodzi dolegliwości bólowe i gorączkę.
Mig dla dzieci Forte jest przeznaczony do krótkotrwałego leczenia objawowego: bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu, gorączki.
Mig dla dzieci Forte jest dostępny bez recepty.

Mig dla dzieci Forte dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Mig dla dzieci Forte. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Mig dla dzieci Forte?

Dawkowanie leku zależy od wieku pacjenta i masy ciała. Zazwyczaj stosowana dawka jednorazowa u dzieci i młodzieży wynosi 7 do 10 mg na kilogram masy ciała, a maksymalna dawka dobowa– 30 mg na kilogram masy ciała. Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami leku nie powinien być krótszy niż 6 godzin. 5 ml zawiesiny doustnej odpowiada dawce 200 mg ibuprofenu. Dokładny schemat dawkowania zamieszczony jest w ulotce dla pacjenta.

Ulotka leku Mig dla dzieci Forte

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Mig dla dzieci Forte

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!