Metafen

tabletki200 mg+325 mg

Metafen to produkt leczniczy zawierający paracetamol w dawce 325 mg oraz ibuprofen w dawce 200 mg. Lek wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Może być stosowany w gorączce oraz w bólach różnego pochodzenia. Metafen jest przeznaczony do stosowania u osób powyżej 12. roku życia.

Spis treści

    Opis leku

    Metafen – co to?

    Metafen to produkt leczniczy zawierający paracetamol w dawce 325 mg oraz ibuprofen w dawce 200 mg. Lek wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Może być stosowany w gorączce oraz w bólach różnego pochodzenia. Metafen jest przeznaczony do stosowania u osób powyżej 12. roku życia.

    Dawkowanie

    Jak dawkować Metafen?

    Zalecane dawkowanie dla dorosłych to 1-2 tabletki jednorazowo, w razie potrzeby do 3 razy na dobę, maksymalnie do 6 tabletek na dobę. Zalecane dawkowanie dla dzieci powyżej 12. roku życia: 1 tabletka jednorazowo, w razie potrzeby do 3 razy na dobę, maksymalnie 3 tabletki na dobę. Produkt leczniczy należy stosować w najmniejszej skutecznej dawce i przez najkrótszy konieczny okres.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Metafen?

    Lek Metafen powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

    Forma podania

    Lek Metafen to tabletki do stosowania doustnego, czyli poprzez połknięcie tabletki.


    Ulotka

    Ulotka leku Metafen dla pacjenta

    Pobierz ulotkę PDF

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Metafen to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Metafen zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Metafen jest Polpharma.

    Kategorie

    Postać

    Tabletki

    Moc

    200 mg + 325 mg

    Tablica pytań o Metafen

    Brak pytań.

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Metafen to: Apap Intense, Nurofen Ultima.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , , .