leki-orange

Maść cynkowa, maść, 10%/Aflofarm

Maść cynkowa co to jest?

Maść cynkowa, maść, 10%/Aflofarm jest to produkt leczniczy, który wykazuje działanie wysuszające. Jest przeznaczony do stosowania na skórę. Produkt przeznaczony do stosowania w przypadku otarć skóry oraz pomocniczo w stanach zapalnych skóry i trądziku. Substancją czynną preparatu jest tlenek cynku.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Maść cynkowa

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Maść cynkowa.

Tlenek cynku jest składnikiem mineralnym różnych preparatów farmakologicznych stosowanych w leczeniu pieluszkowego zapalenia skóry i innych chorób skóry, w celu ochrony naskórka i zapobiegania oparzen…

Na co pomaga Maść cynkowa?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Maść cynkowa.

Łojotokowe zapalenie skóry to przewlekła, nawracająca choroba zapalna skóry o nieznanej etiologii. Schorzenie związane jest z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych i dotyczy głównie mężczyzn. …
1. Czym są otarcia i jakie są ich przyczyny? Otarcia to jedna z najbardziej pospolitych form urazów, związanych z uszkodzeniem naskórka, czyli najbardziej powierzchownej warstwy skóry. Spowodowane są …
Trądzik pospolity to zaburzenie skóry charakteryzujące się stanem zapalnym gruczołów łojowych i gruczołów włosowych. Charakterystycznym objawem są wykwity skórne. Krosty tworzą się, gdy mieszki włosow…

Zamienniki Maść cynkowa i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Maść cynkowa

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Maść cynkowa.
Maść cynkowa jest przeznaczona do stosowania w przypadku otarć skóry oraz pomocniczo w stanach zapalnych skóry i trądziku.
Substancją czynną jest tlenek cynku.
Smarować 1-2 razy dziennie na zmienione powierzchnie skóry. Produkt przeznaczony do użytku zewnętrznego.
Maść cynkowa jest dostępna bez recepty.
Maść cynkowa wykazuje działanie wysuszające.

Maść cynkowa dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Maść cynkowa. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Maść cynkowa?

Zaleca się stosować maść zewnętrznie na zmienione chorobowo miejsca na skórze 1- 2 razy na dobę lub według zaleceń lekarza.

Ulotka leku Maść cynkowa

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Maść cynkowa

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!