leki-orange

Magvit B6, tabletki dojelitowe, 48 mg

Magvit B6 co to jest?

Magvit B6 to lek w postaci tabletek dojelitowych. Pozwala to na wzrost przyswajalności leku. W skład leku wchodzi 48 mg magnezu organicznego (mleczan magnezu) i 5mg witaminy B6 (chlorowodorek pirydoksyny). Lek wskazany jest w celu uzupełnienia niedoboru magnezu, w stanach przewlekłego zmęczenia fizycznego i psychicznego, sytuacjach wyzwalających stres, problemów z zasypianiem lub bóli mięśniowych. Lek może być stosowany również między innymi w profilaktyce miażdżycy i chorób sercowo-naczyniowych oraz leczeniu osteoporozy.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Zachować ostrożność
Kobieta karmiąca
Zachować ostrożność
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Brak badań
Rozdziały

Skład leku Magvit B6

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Magvit B6.

Magnez jest makroelementem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Mleczan magnezu jest jedną z wielu soli stosowanych, aby uzupełnić niedobory tego pierwiastka. Niski poziom magnezu prz…
Witamina B6 (pirydoksyna, chlorowodorek pirydoksyny) jest ważna dla wielu procesów zachodzących w organizmie. Pirydoksyna jest stosowana w leczeniu lub zapobieganiu niedoboru witaminy B6. Jest ona ró…

Na co pomaga Magvit B6?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Magvit B6.

Bezsenność nieorganiczna to problem ze snem, który nie jest spowodowany żadną fizyczną chorobą czy zaburzeniem. Może obejmować trudności z zasypianiem, częste budzenie się w nocy, czy wczesne budzenie…
Niedobór magnezu oznacza zbyt mały poziom stężenia tego pierwiastka we krwi, który najczęściej wywołany jest przez niedobór magnezu w diecie. Prawidłowe stężenie magnezu w surowicy krwi wynosi 0,65–1,…
Ostra reakcja na stres (acute stress disorder, ASD) to zaburzenie charakteryzujące się rozwojem lęku i objawów dysocjacyjnych w wyniku ekspozycji na traumatyczne wydarzenie. Objawy dysocjacyjne obejmu…
1. Definicja i objawy złego samopoczucia. Złe samopoczucie to wyjątkowo subiektywny stan, który często trudno zdefiniować. Może obejmować różnorodne objawy, takie jak ból, zmęczenie, słabość, brak en…
1. Definicja i przyczyny zmęczenia. Zmęczenie to uczucie braku energii i motywacji, które może być zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Przyczyn zmęczenia jest wiele i obejmują one czynniki, takie jak …

Zamienniki Magvit B6 i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Magvit B6

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Magvit B6.
Magvit B6, tabletki dojelitowe, 48 mg nie został wycofany.
Dorośli i dzieci od 12 roku życia powinny dawkować Magvit B6 2 tabletki raz na dobę lub 1-2 tabletek dwa razy na dobę.
W zalecanych dawkach działania niepożądane występują sporadycznie. Najczęściej są to nudności, problemy ze strony układu pokarmowego, zaczerwienienie skóry.
Cena Magvit B6 jest zależna od wielkości opakowania.
Magvit B6 to lek dostępny bez recepty.

Magvit B6 dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Magvit B6. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Magvit B6?

Dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku 12 lat i powyżej, zalecane dawkowanie w celach profilaktycznych wynosi 2 tabletki raz na dobę lub 1 do 2 tabletek przyjmowanych dwa razy na dobę. Dla młodszych dzieci należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia odpowiedniego dawkowania. W przypadku stosowania leku w celach leczniczych, należy przestrzegać wyłącznie zaleceń lekarza.

Ulotka leku Magvit B6

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Magvit B6

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!