Magnesium Asparticum

tabletki

Magnesium Asparticum to lek zawierający magnez, który pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i układu nerwowego. Stosowany jest w niedoborach magnezu. Przyjmowany doustnie, w formie tabletek.

Spis treści

  Opis leku

  Magnesium Asparticum – co to?

  Magnesium Asparticum to lek zawierający magnez, który pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i układu nerwowego. Stosowany jest w niedoborach magnezu. Przyjmowany doustnie, w formie tabletek.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Magnesium Asparticum?

  Lek Magnesium Asparticum przyjmuj doustnie, po posiłku, popijając wodą. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat biorą 1-2 tabletki 2-3 razy dziennie (80-240mg magnezu). Profilaktycznie, w uzasadnionych przypadkach, stosuj 1-2 tabletki 2 razy dziennie (80-160mg magnezu). Dzieci od 4 do 12 lat, w zależności od niedoborów magnezu, wieku i masy ciała, biorą 1-2 tabletki 2 razy dziennie (80-160mg magnezu). Jeżeli przyjmiesz więcej niż zalecana dawka, skontaktuj się z lekarzem. Nie podawaj podwójnej dawki, jeśli zapomnisz o jednej.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Magnesium Asparticum?

  Przechowuj lek Magnesium Asparticum w miejscu, do którego dzieci nie mają dostępu. Nie używaj go po dacie ważności na opakowaniu. Data ta oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Przechowuj lek w temperaturze poniżej 25°C.

  Forma podania

  Magnesium Asparticum jest dostępny w formie tabletek do doustnego podawania. Tabletki należy połykać, popijając dużą ilością płynów. Dawkowanie powinno być zgodne z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Magnesium Asparticum?

  Lek Magnesium Asparticum Filofarm może powodować różne skutki uboczne. Może wpływać na serce, powodując zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego, co oznacza zmiany w rytmie pracy serca. Może także wywołać problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności i biegunka, które zazwyczaj mijają same. Możliwe są również skutki uboczne dotyczące skóry, takie jak zaczerwienienie. Lek ten może również prowadzić do osłabienia mięśni i bezsenności.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Magnesium Asparticum?

  Kiedy nie stosować leku Magnesium asparticum Filofarm
  – jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na wodoroasparaginian magnezu lub którykolwiek składnik leku;
  – jeśli u pacjenta stwierdzono hipermagnezemię;
  – jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką niewydolność nerek;
  – jeśli u pacjenta stwierdzono zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego, bradykardię, myasthenia gravis.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Magnesium Asparticum?

  Jeżeli przypadkowo zażyłeś więcej tabletek Magnesium Asparticum niż zalecał Ci lekarz, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą. Przedawkowanie tego leku może objawiać się różnymi symptomami, takimi jak biegunka, nudności czy nawet zaburzenia pracy serca, a konkretnie zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego.

  Wygląd

  Lek Magnesium Asparticum Filofarm to tabletki do przyjmowania doustnego, czyli połykania. Są one zapakowane w blistry, które następnie umieszczone są w tekturowym pudełku. W jednym pudełku znajduje się 50 tabletek, podzielonych na 2 blistry.


  Ulotka

  Ulotka leku Magnesium Asparticum dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Magnesium Asparticum to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Magnesium Asparticum zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Magnesium Asparticum jest Filofarm.

  Kategorie

  Postać

  tabletki

  Moc

  40 mg Mg2+

  Tablica pytań o Magnesium Asparticum

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Magnesium Asparticum to: Aspargin, Aspar Espefa Premium, MagnoKal Asparaginian.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: .