Zdjęcie Magnefar B6 Bio, tabletki powlekane, 60 mg + 6,06 mg

Magnefar B6 Bio

tabletki powlekane60 mg + 6,06 mg

Magnefar B6 Bio lek zawierający w swoim składzie jony magnezowe i witaminę B6, kluczowe dla prawidłowych procesów biochemicznych, funkcji mięśni i pobudliwości nerwowo-mięśniowej. Niedobór magnezu może objawiać się np. nerwowością, skurczami mięśni, drażliwością, niepokojem, uczuciem zmęczenia, drganiem powiek czy mrowieniem. Produkt ten jest zalecane do leczenia i profilaktyki niedoboru magnezu, wspomagając łagodzenie objawów związanych z jego brakiem.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Magnefar B6 Bio?

  Przyjmuj od 5 do 6 tabletek dziennie, podzielonych na 2 lub 3 dawki. W przypadku dzieci i młodzieży dostosuj dawkę w zależności od ich wieku i masy ciała. Dzieci w wieku od 6 do 14 lat ważące od 21 do 30 kg powinny zażywać od 3 do 4 tabletek dziennie, podzielonych na 2 lub 3 dawki. Jeśli dziecko waży od 31 do 39 kg, dawka powinna wynosić od 4 do 5 tabletek na dobę. Młodzież w wieku od 14 do 18 lat ważąca 40 kg lub więcej powinna zażywać od 5 do 6 tabletek dziennie.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Magnefar B6 Bio?

  Przechowuj Magnefar B6 Bio w miejscu, gdzie temperatura nie przekracza 30°C, z dala od dzieci. Upewnij się, że nie stosujesz leku po upływie daty ważności umieszczonej na opakowaniu. W przypadku konieczności utylizacji niewykorzystanych tabletek, skonsultuj się z farmaceutą jak to zrobić.

  Forma podania

  Lek przyjmuj doustnie w trakcie posiłku, popijając go dużą ilością wody.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Magnefar B6 Bio?

  Podobnie jak inne leki, ten również może powodować pewne działania niepożądane, jednak nie muszą one wystąpić u każdej osoby. Podczas stosowania tego leku mogą pojawić się bóle brzucha, luźne stolce lub biegunka, szczególnie na początku leczenia. Zazwyczaj są one jednak łagodne i przemijające. Innym możliwym skutkiem ubocznym jest zaczerwienienie skóry. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Magnefar B6 Bio?

  Nie powinieneś stosować tego leku, jeśli jesteś uczulony na cytrynian magnezu, chlorowodorek pirydoksyny lub jakikolwiek inny składnik tego leku. Jeżeli masz podwyższone stężenie magnezu we krwi, ostrą niewydolnością nerek, znaczne niedociśnienie tętnicze lub blok przedsionkowo-komorowy, nie powinieneś stosować tego leku. Dodatkowo nie zażywaj leku w przypadku, jeżeli stwierdzono u Ciebie chorobę zwaną myasthenia gravis, objawiającą się szybkim zmęczeniem i osłabieniem mięśni szkieletowych.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Magnefar B6 Bio?

  Objawy przedawkowania doustnie przyjmowanego magnezu są rzadkie u osób z prawidłową pracą nerek. Jednakże, u osób z niewydolnością nerek może dojść do zatrucia magnezem. W takim przypadku natychmiast skontaktuj się z lekarzem. Pamiętaj, że szybka reakcja jest kluczowa w sytuacji podejrzenia przedawkowania.

  Wygląd

  Lek ma postać tabletek powlekanych o wymiarach 16,5 mm x 8,0 mm, które mają podłużny kształt i biały kolor. Tabletki są obustronnie wypukłe.


  Ulotka

  Ulotka leku Magnefar B6 Bio dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Magnefar B6 Bio to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Magnefar B6 Bio zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Magnefar B6 Bio jest Biofarm.

  Kategorie

  Postać

  tabletki powlekane

  Moc

  60 mg + 6,06 mg

  Tablica pytań o Magnefar B6 Bio

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Magnefar B6 Bio to: Laktomag B6, NeoMag Forte, Olimp Chela-Mag B6 Forte Mega Caps, Olimp Chela-Mag B6, Potazek Mag, Slow-Mag B6.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .