Zdjęcie Magne B6, tabletki powlekane, 48 mg

Magne B6

tabletki powlekane48 mg

Magne B6 jest to lek przeznaczony do uzupełnienia niedoboru magnezu w organizmie. Niedobór tego składnika mineralnego objawia się zaburzeniami funkcjonowania układu nerwowego i mięśni oraz układu sercowo-naczyniowego. Lek Magne B6 zawiera: 48 mg mleczanu magnezu dwuwodnego (Magnesii lactas dihydricus) oraz 5 mg pirydoksny chlorowodorku (Pyridoxini hydrochloridum).

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Magne B6?

  Dorośli powinni przyjmować od 6 do 8 tabletek leku na dobę, dzieląc je na 2 lub 3 równe porcje i przyjmując w trakcie posiłków. Natomiast dla dzieci w wieku 6 lat lub starszych (o masie ciała około 20 kg) zalecana dawka to od 4 do 6 tabletek na dobę, również dzieląc je na 2 lub 3 równe porcje i przyjmując w trakcie posiłków.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Magne B6?

  Lek Magne B6, który jest tabletką powlekaną o dawce 48 mg, powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek należy trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Magne B6 to tabletki powlekane o dawce 48 mg. Jest to preparat zawierający magnez i witaminę B6. Lek podaje się doustnie, czyli przez połknięcie tabletki wraz z wodą.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Magne B6?

  Podczas stosowania tego leku, pewne efekty uboczne mogą wystąpić, ale nie u każdego. Do rzadko spotykanych skutków ubocznych (występujących u 1 do 10 na 10 000 pacjentów) należy m.in. biegunka, bóle brzucha, lub zaczerwienienie skóry. Z kolei bardzo rzadko (występujące u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów), użytkownicy leku mogą doznać reakcji uczuleniowej. Jest to jednak niezwykle rzadkie.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Magne B6?

  Leku Magne B6 nie powinniś stosować w przypadku, gdy jesteś uczulony na substancje czynne zawarte w leku lub którykolwiek z jego składników. Na opakowaniu lub ulotce dołączonej do leku znajdziesz pełną listę składników. Niewydolność nerek również może być przeciwwskazaniem. Jeżeli twoje niewydolność nerek jest ciężka (klirens kreatyniny jest mniejszy niż 30 ml/min), nie powinieneś stosować tego leku. Wreszcie, jeżeli stosujesz lewodopę, nie powinieneś równocześnie stosować leku Magne B6.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Magne B6?

  Jeśli wypijesz więcej leku, niż zalecił lekarz, powinieneś skontaktować się z nim lub z farmaceutą jak najszybciej. Nie ma ryzyka reakcji toksycznej po przedawkowaniu magnezu, jeżeli twoje nerki działają prawidłowo. Jednakże, jeśli masz problemy z nerkami, istnieje ryzyko zatrucia magnezem. To oznacza, że jeżeli masz niewydolność nerek i przyjmiesz zbyt dużą dawkę magnezu, możesz odczuwać objawy zatrucia, dla których konieczna będzie pomoc medyczna.

  Wygląd

  Magne B6 to białek powlekane tabletki. Ich kształt jest owalny.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Magne B6 to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Magne B6 zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Magne B6 jest Sanofi.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki powlekane

  Moc

  48 mg Mg 2+ + 5 mg wit. B6

  Tablica pytań o Magne B6

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Magne B6 to: Katelin Mag B6, MAGLEQ B6 Max, Magne B6 Cardio, Magne B6 Forte, Magne B6 Max, Magne B6 Skurcz, Magnefar B6 Bio, Magnefar B6 Forte, Olimp Chela-Mag B6 Forte Mega Caps.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .