Zdjęcie Magne B6 Forte, tabletki, 100 mg

Magne B6 Forte

tabletki100 mg

Magne B6 Forte jest to lek zawierający 100 mg magnezu cytrynianu (Magnesii citras) i 10 mg witaminy B6 (Pyridoxini hydrochloridum). Lek wskazany jest w uzupełnieniu niedoboru magnezu w organizmie. Niedobór objawia się nerwowością, zmęczeniem, zaburzeniami snu, kurczami mięśni oraz drganiem powiem.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Magne B6 Forte?

  Dla dorosłych zalecana dawka to od 3 do 4 tabletek dziennie, podzielonych na 2 lub 3 dawki w trakcie posiłków. Dla dzieci i młodzieży w wieku 6 lat lub starszych, o masie ciała około 20 kg, zalecana dawka wynosi od 10 do 30 mg/kg masy ciała na dobę, co odpowiada od 2 do 4 tabletek dziennie, podzielonych na 2 lub 3 dawki w trakcie posiłków. W przypadku odczuwania zbyt silnego lub zbyt słabego działania leku Magne B6 Forte, należy skonsultować się z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Magne B6 Forte?

  Aby przechowywać lek Magne B6 Forte w tabletkach o dawce 100 mg, należy umieścić go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Magne B6 Forte to tabletki o dawce 100 mg. Są one przeznaczone do połykania i dostępne bez recepty. Lek zawiera magnez i witaminę B6, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i mięśniowego.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Magne B6 Forte?

  Przyjmowanie leku Magne B6 Forte możne mieć pewne skutki uboczne, które jednak nie występują u wszystkich. Niektóre osoby mogą doświadczyć nadwrażliwości, co oznacza, że mogą mieć odczyny alergiczne. Może również wystąpić biegunka i ból brzucha. W rzadszych przypadkach mogą wystąpić reakcje skórne, takie jak pokrzywka, świąd, wyprysk i rumień, które są różnymi formami zaczerwienienia i wysypki. Jeżeli zauważysz którykolwiek z tych objawów, skontaktuj się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Magne B6 Forte?

  Leku Magne B6 Forte nie powinieneś stosować, jeśli jesteś uczulony na substancje czynne lub jakiekolwiek inne składniki tego leku. Te informacje znajdują się na opakowaniu i w ulotce dołączonej do leku. Jeżeli masz poważne problemy z nerkami (klirens kreatyniny jest mniejszy niż 30 ml/min) nie powinieneś stosować tego leku. To samo tyczy się osób, które jednocześnie stosują lewodopę – jej nie powinniśmy przyjmować razem z lekiem Magne B6 Forte.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Magne B6 Forte?

  Jeśli przypadkiem zażyjesz więcej leku Magne B6 Forte, niż zaleca Ci lekarz, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą. Przedawkowanie magnezu nie powinno spowodować reakcji toksycznych u osób z prawidłową funkcją nerek, ale osoby z niewydolnością nerek mogą doświadczyć zatrucia magnezem. Przyjmowanie zbyt dużych dawek witaminy B6 przez długi czas (miesiące lub lata) może prowadzić do uszkodzenia nerwów czuciowych. Objawy to mrowienie, drętwienie, trudności z utrzymaniem równowagi i koordynacją ruchów. Te objawy zazwyczaj ustępują po przerwaniu przyjmowania leku.

  Wygląd

  Lek Magne B6 Forte jest dostępny w postaci tabletek powlekanych, które możesz znaleźć w białym tekturowym pudełku. Każda z tych tabletek jest zapakowana w blistry.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Magne B6 Forte to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Magne B6 Forte zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Magne B6 Forte jest Sanofi.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki powlekane||Tabletki powlekane||Tabletki powlekane

  Moc

  100 mg Mg2+ + 10 mg B6||100 mg Mg2+ + 10 mg B6||100 mg Mg2+ + 10 mg B6

  Tablica pytań o Magne B6 Forte

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Brak zamienników.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .