Loratan pro

kapsułki miękkie10 mg

Loratan pro to lek przeciwalergiczny w postaci kapsułek. Substancją czynną leku jest loratadyna w dawce 10 mg. Loratadyna hamuje działanie histaminy wykazując działanie przeciwalergiczne. Loratan pro stosowany jest w leczeniu objawów alergicznego sezonowego i całorocznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Spis treści

  Opis leku

  Loratan pro – co to?

  Loratan pro to lek przeciwalergiczny w postaci kapsułek. Substancją czynną leku jest loratadyna w dawce 10 mg. Loratadyna hamuje działanie histaminy wykazując działanie przeciwalergiczne. Loratan pro stosowany jest w leczeniu objawów alergicznego sezonowego i całorocznego zapalenia błony śluzowej nosa.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Loratan pro?

  Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12. roku życia oraz dzieci w wieku 6-12 lat o masie ciała powyżej 30 kg zwykle powinni przyjmować 1 kapsułkę (10 mg) raz na dobę. Nie należy stosować dłużej niż 10 dni bez zalecenia lekarza.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Loratan pro?

  Aby przechowywać ten lek, należy trzymać go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Ważne jest również, aby trzymać go poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Loratan pro to kapsułki miękkie. Lek ten jest przeznaczony do połykania.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Loratan pro?

  Lek Loratan Pro może spowodować działania niepożądane, ale nie u każdego pacjenta. Do najczęściej występujących objawów należą: ból głowy, nerwowość, senność i zmęczenie. Rzadziej mogą pojawić się bezsenność lub zwiększenie apetytu. Bardzo rzadko mogą wystąpić zawroty głowy, przyspieszona akcja serca, nudności, suchość w jamie ustnej, zapalenie żołądka, zaburzenia czynności wątroby, wysypka, łysienie lub ciężka reakcja alergiczna (jak obrzęk twarzy, warg, jamy ustnej, gardła, duszność, świąd lub pokrzywka). Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, zaniechaj stosowania leku i niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Loratan pro?

  Nie należy stosować leku Loratan Pro w następujących przypadkach: jeśli pacjent ma uczulenie na loratadynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Ponadto, kobiety w ciąży nie powinny przyjmować tego leku.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Loratan pro?

  Jeśli przyjąłeś/łaś większą niż zalecaną dawkę leku Loratan Pro, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą. Przedawkowanie może objawiać się sennością, przyspieszeniem czynności serca i bólem głowy. W takiej sytuacji należy podjąć leczenie objawowe i podtrzymujące, aby złagodzić skutki przedawkowania. Można zastosować węgiel aktywowany w postaci wodnej zawiesiny, a lekarz może przeprowadzić płukanie żołądka. Należy pamiętać, że loratadyna nie jest usuwana z organizmu poprzez hemodializę, a skuteczność dializy otrzewnowej jest wciąż nieznana. Po intensywnym leczeniu konieczna jest dalsza obserwacja pacjenta.

  Wygląd

  Lek Loratan Pro to kapsułki miękkie o owalnym kształcie i ciemnoniebieskim kolorze. Ich powierzchnia jest gładka i lśniąca.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Loratan pro to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Loratan pro zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Loratan pro jest Hasco-Lek.

  Kategorie

  Postać

  Kapsułki miękkie

  Moc

  10 mg

  Tablica pytań o Loratan pro

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Loratan pro to: Claritine Allergy, Flonidan Control, Loratadyna Galena, Loratadyna Pylox.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .