Loperamide Aurovitas

kapsułki twarde2 mg

Loperamide Aurovitas to lek w postaci kapsułek, który pomaga w leczeniu biegunki. Działa poprzez spowolnienie ruchów jelit, co pozwala na bardziej skuteczne wchłanianie wody i soli przez organizm.

Spis treści

  Opis leku

  Loperamide Aurovitas – co to?

  Loperamide Aurovitas to lek w postaci kapsułek, który pomaga w leczeniu biegunki. Działa poprzez spowolnienie ruchów jelit, co pozwala na bardziej skuteczne wchłanianie wody i soli przez organizm.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Loperamide Aurovitas?

  Loperamide Aurovitas jest lekiem dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat. Przy pierwszym luźnym stolcu (wypróżnieniu) należy zażyć 2 kapsułki, popijając wodą. Po każdym kolejnym luźnym stolcu należy zażyć 1 kapsułkę. Maksymalna dawka to 6 kapsułek na dobę. Jeżeli objawy nie ustępują po 48 godzinach, skonsultuj się z lekarzem. Pamiętaj o uzupełnianiu płynów. Jeśli zapomnisz wziąć lek, zażyj go po następnym luźnym stolcu, ale nie podwajaj dawki.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Loperamide Aurovitas?

  Przechowuj lek Loperamide Aurovitas w miejscu, którego dzieci nie mogą zobaczyć ani dotrzeć. Upewnij się, że jest poniżej 30°C. Zachowaj go w oryginalnym opakowaniu, aby chronić przed wilgocią. Nie używaj po terminie ważności na pudełku. Nie wyrzucaj leku do kanalizacji ani śmieci.

  Forma podania

  Loperamide Aurovitas to lek w postaci kapsułek twardych. Każda kapsułka zawiera 2 mg loperamidu. Lek ten jest przeznaczony do stosowania doustnego, należy go połykać bez rozgryzania, popijając wodą.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Loperamide Aurovitas?

  Lek Loperamide Aurovitas może powodować działania niepożądane, choć nie u każdego muszą wystąpić. Do poważnych zalicza się reakcje alergiczne, utratę przytomności, zwiększenie napięcia mięśniowego, niedrożność jelit, toksyczną reakcję skóry, wysypkę, zaparcie i ból w nadbrzuszu. Może również wystąpić ból głowy, zawroty, mdłości, wzdęcia, zmęczenie, senność, bóle brzucha, dyskomfort brzuszny, wymioty, niestrawność, suchość w ustach, zwężenie źrenic i trudności z oddawaniem moczu. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Loperamide Aurovitas?

  Kiedy nie stosować leku Loperamide Aurovitas
  -Jeśli pacjent jest uczulony na loperamid lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  -U dzieci w wieku poniżej 12 lat.
   Jeśli pacjent ma rozdęcie okrężnicy (silnie rozszerzoną okrężnicę), ostre rozdęcie okrężnicy i niedrożność jelit;
   Jeśli pacjent cierpi na niedrożność jelit;
   Jeśli u pacjenta występuje uporczywy ból brzucha, wysoka temperatura i stolce zawierają śluz i krew;
   Jeśli u pacjenta występuje bakteryjne zapalenie jelita grubego i jelita cienkiego wywołane przez organizmy inwazyjne, w tym Salmonella, Shigella i Campylobacter.
   Jeśli u pacjenta występuje ciężkie zapalenie jelit.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Loperamide Aurovitas?

  Przedawkowanie Loperamide Aurovitas to sytuacja, w której pacjent zażył więcej tego leku niż zalecano. Jeśli podejrzewasz, że zażyłeś za dużo Loperamide Aurovitas, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub szpitalem. Objawy mogą obejmować: szybkie, nieregularne bicie serca, sztywność mięśni, problemy z koordynacją, senność, trudności z oddawaniem moczu, suchość w ustach, zmniejszenie wielkości źrenic, ból brzucha, nudności, wymioty lub zaparcia. Szczególnie uważaj na dzieci, które mogą reagować silniej na przedawkowanie. W razie wystąpienia jakichkolwiek objawów przedawkowania u dziecka, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

  Wygląd

  Loperamide Aurovitas to lek w postaci twardych kapsułek. Każda kapsułka ma białe, nieprzezroczyste wieczko oraz biały, nieprzezroczysty korpus. Kapsułka jest wykonana z twardej żelatyny i jest w rozmiarze „4”. Na wieczku kapsułki widnieje nadruk „2”, a na korpusie litera „L”, oba wykonane czarnym tuszem. Wewnątrz kapsułki znajduje się biały lub białawy proszek. K

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Loperamide Aurovitas to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Loperamide Aurovitas zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Loperamide Aurovitas jest Aurovitas Pharma.

  Kategorie

  Postać

  kapsułki twarde

  Moc

  2 mg

  Tablica pytań o Loperamide Aurovitas

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Loperamide Aurovitas to: Imodium, Laremid, Stoperan.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: .