Lioton

żel1000 j.m./g

Lioton jest lekiem w postaci żelu do stosowania na skórę. Lek zawiera 1000 j.m./g (8,5mg/g) heparyny sodowej (Heparinum natricum). Żel działa miejscowo przeciwzakrzepowo oraz przeciwobrzękowo. Lek stosowany jest wspomagająco w krwiakach, stłuczeniach, obrzękach oraz w chorobach takich jak zapalenie żył lub żylaki kończyn dolnych.

Spis treści

  Opis leku

  Lioton – co to?

  Lioton jest lekiem w postaci żelu do stosowania na skórę. Lek zawiera 1000 j.m./g (8,5mg/g) heparyny sodowej (Heparinum natricum). Żel działa miejscowo przeciwzakrzepowo oraz przeciwobrzękowo. Lek stosowany jest wspomagająco w krwiakach, stłuczeniach, obrzękach oraz w chorobach takich jak zapalenie żył lub żylaki kończyn dolnych.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Lioton?

  Ten lek należy stosować na skórę 1 do 3 razy na dobę. W tym celu należy nałożyć pasek żelu o długości od 3 do 10 cm na powierzchnię skóry i delikatnie go wmasować, aż do wchłonięcia żelu. W przypadku obrzęków po urazach zaleca się stosowanie leku przez okres do 10 dni. Natomiast w przypadku leczenia chorób żył powierzchownych zaleca się stosowanie leku przez 1 do 2 tygodni.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Lioton?

  Lioton to żel, który trzeba przechowywać w odpowiedni sposób. Najlepiej trzymać go w miejscu suchym i chłodnym, np. w lodówce. Ważne jest też, aby nie zostawić go na słońcu lub w miejscu, gdzie jest dużo ciepła. Lioton powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lioton to lek w postaci żelu, który zawiera 1000 jednostek międzynarodowych na gram. Lek ten jest stosowany na skórę.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Lioton?

  Podobnie jak każdy lek, Lioton 1000 może powodować działania niepożądane, ale nie u każdej osoby one występują. W niektórych przypadkach mogą pojawić się objawy reakcji alergicznych, takie jak zaczerwienienie i świąd skóry, lub objawy reakcji pseudoalergicznych. Jeżeli te objawy wystąpią, leczenie należy przerwać. U niektórych osób mogą pojawić się zmiany skórne po miejscowym zastosowaniu heparyny w żelu. Jeżeli jakiekolwiek objawy niepożądane nasilą się, lub pojawia się jakiekolwiek inne objawy niepożądane, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Lioton?

  Nie powinieneś stosować leku Lioton 1000, jeżeli jesteś uczulony na heparynę lub jakikolwiek inny składnik leku. Nie jest on również zalecany dla osób uczulonych na parabeny. Leku nie powinno się stosować na otwarte rany, sączące się zmiany skórne czy w okolicach oczu, nosa i ust. Lioton 1000 jest przeciwwskazany w przypadku krwawienia, zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego. To lekarstwo nie jest przeznaczone do przyjmowania doustnie.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Lioton?

  Nie ma dostępnych informacji na temat przedawkowania tego leku i objawów związanych z przedawkowaniem.

  Wygląd

  Lioton to przezroczysty żel zamknięty w tubie wykonanej z tworzywa sztucznego. Lek zapakowany jest w tekturowe pudełko.


  Ulotka

  Ulotka leku Lioton dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Lioton to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Lioton zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Lioton jest A.Menarini Industrie Pharmaceutiche Riunite S.r.I..

  Kategorie

  Postać

  Żel

  Moc

  8,5 mg/g

  Tablica pytań o Lioton

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Lioton to: Heparizen 1000, Heparin-Hasco forte, Fortiven Activ Gel.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , .