leki-orange

Linomag, maść

Linomag co to jest?

Linomag, maść stosuje się wspomagająco w chorobach skóry takich jak wyprysk, wyparzenia, odparzenia oraz w nadmiernej suchości skóry. Maść pokrywa naskórek warstwą tłuszczową, która zapobiega utracie wody i przywraca właściwe uwodnienie naskórka. Poprzez natłuszczenie i nawilżenie zmniejsza jego suchość i złuszczanie naskórka, redukując wpływ niekorzystnego działania czynników zewnętrznych.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Linomag

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Linomag.

Lanolina to produkt pochodzenia naturalnego. Charakteryzuje się ona wysoką wchłanialnością, dlatego jest wykorzystywana w produkcji kosmetyków i maści. Lanolina ma właściwości natłuszczające, zmiękcza…
Olej z nasion lnu działa osłaniająco na błony śluzowe, łagodząco, przeciwkaszlowo, zmiękczająco na skórę. Przyspieszają gojenie, działają przeciwzapalnie, a także obniżają poziom lipidów we krwi. Jest…
Wazelina to substancja chętnie wykorzystywana do produkcji maści oraz preparatów natłuszczających. Ma ona zastosowanie zarówno w przemyśle kosmetycznym, jak i farmaceutycznym. Zaletą wazeliny jest to,…

Na co pomaga Linomag?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Linomag.

Łuszczyca to powszechna, niezakaźna, genetycznie uwarunkowana, przewlekła, zapalna choroba skóry. Charakteryzuje się okrągłymi, rumieniowymi, suchymi, łuszczącymi się plamami. Zmiany łuszczycowe dotyc…
Odparzenia to zmiany zapalne skóry powstałe w wyniku równoczesnego działania wysokiej temperatury, nadmiernej wilgotności oraz tarcia przylegających do siebie powierzchni. Odparzona skóra objawia się …
1. Czym jest suchość skóry? Suchość skóry to powszechny problem zdrowotny związany z niewystarczającą pojemnością skóry do zatrzymania wilgoci. Zjawisko to występuje, gdy skóra nie jest w stanie samod…
Zgrubienie naskórka (hiperkeratoza) to termin opisujący pogrubienie keratyny w naskórku, który jest zewnętrzną warstwą skóry. Keratyna jest białkiem znajdującym się w zewnętrznych warstwach skóry, któ…

Zamienniki Linomag i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Emolium Dermocare, krem przeciw odparzeniom

Częste pytania o Linomag

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Linomag.
Linomag pokrywa naskórek warstwą tłuszczową, która zapobiega utracie wody i przywraca właściwe uwodnienie naskórka.
Substancją czynną leku jest olej lniany pierwszego tłoczenia z Linum usitatissimum L., semen (nasienie lnu zwyczajnego).
Linomag jest dostępny bez recepty.
Linomag stosuje się wspomagająco w chorobach skóry takich jak wyprysk, wyprzenia, odparzenia oraz w nadmiernej suchości skóry.
Lek Linomag przeznaczony jest wyłącznie do stosowania na skórę. W zależności od rodzaju schorzenia stosować jeden do trzech razy na dobę. Lekko rozprowadzić cienką warstwę maści bezpośrednio na zmienioną chorobowo powierzchnię skóry lub nałożyć grubą warstwę na stosowanym opatrunku.

Linomag dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Linomag. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Linomag?

Maść Linomag aplikowana jest bezpośrednio na skórę i wcierana lub za pomocą tamponów. W zależności od rodzaju schorzenia zaleca się stosować ją jeden do trzech razy na dobę. W przypadku występowania łuszczycy i wyprysku u dzieci i niemowląt wskazane stosowanie maści dwa do trzech razy na dobę.

Ulotka leku Linomag

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Linomag

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!