Levopront

syrop60 mg/10 ml

Levopront jest lekiem stosowanym w kaszlu suchym. Lek zawiera lewodropropizyne (Levodropropizinum). Substancja ta działa przeciwkaszlowo poprzez hamowanie odruchu kaszlowego w drogach oddechowych. Lewodropropizyna znosi także skurcz oskrzeli. Wskazana jest w leczeniu nieproduktywnego kaszlu u dorosłych i dzieci od 2 roku życia.

Spis treści

  Opis leku

  Levopront – co to?

  Levopront jest lekiem stosowanym w kaszlu suchym. Lek zawiera lewodropropizyne (Levodropropizinum). Substancja ta działa przeciwkaszlowo poprzez hamowanie odruchu kaszlowego w drogach oddechowych. Lewodropropizyna znosi także skurcz oskrzeli. Wskazana jest w leczeniu nieproduktywnego kaszlu u dorosłych i dzieci od 2 roku życia.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Levopront?

  Zalecane dawkowanie u dorosłych to 10 ml syropu 3 razy na dobę. Dzieci o wadze 10-20 kg powinny przyjmować 3 ml syropu 3 razy na dobę, natomiast u dzieci o wadze 20-30kg zalecana dawka to 5 ml również 3 razy na dobę. Lek powinien być stosowany w 6 godzinnych odstępach niezależnie od wagi i wieku pacjentów. Do leku dołączona jest miarka.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Levopront?

  Aby przechowywać lek Levopront w postaci syropu o stężeniu 60 mg/10 ml, należy trzymać go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Ważne jest również, aby trzymać go poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych.

  Forma podania

  Lek Levopront to syrop, który zawiera 60 mg substancji czynnej na 10 ml płynu. Lek podaje się doustnie, czyli przez usta.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Levopront?

  Działania niepożądane po zażyciu leku Levopront występują bardzo rzadko i zwykle ustępują po przerwaniu leczenia. Możliwe objawy to ciężkie reakcje skórne jak pokrzywka, nierówna praca serca, reakcje alergiczne takie jak obrzęk lub duszność, i wymioty. Zdarza się również śpiączka hipoglikemiczna. Wszystkie te reakcje, choć bardzo rzadkie, mogą być niebezpieczne dla życia. Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepożądane działania, natychmiast zwróć się do lekarza.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Levopront?

  Nie powinnaś stosować leku Levopront, jeżeli:

  1. Masz uczulenie na substancję czynną lub jakikolwiek inny składnik leku.
  2. Masz obfitą wydzielinę oskrzelową lub zaburzenia czynności rzęsek nabłonka oskrzelowego. To mogą być na przykład takie stany jak zespół Kartagenera czy dyskineza rzęsek.
  3. Jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

   

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Levopront?

  Jeśli przyjmiesz więcej leku niż zalecano, powinieneś od razu powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Przy przedawkowaniu i pojawieniu się objawów, lekarz zastosuje odpowiednie leczenie. Mogą to być różne środki, takie jak płukanie żołądka, podanie węgla aktywnego, czy dostarczanie płynów poza układ pokarmowy. Ważne jest, aby zawsze skonsultować się z lekarzem w przypadku podejrzenia przedawkowania leku.

  Wygląd

  Levopront to lek w postaci syropu. Znajduje się w butelce z pomarańczowego szkła, która ma zakrętkę z polietylenu z zabezpieczeniem uniemożliwiającym dostęp dla dzieci. Do butelki dołączona jest miarka z polipropylenu, co ułatwia odmierzenie odpowiedniej ilości leku. Całość pakowana jest w kartonowe pudełko.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Levopront to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Levopront zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Levopront jest Angelini Pharma.

  Kategorie

  Postać

  Syrop

  Moc

  60 mg/10 ml

  Tablica pytań o Levopront

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Levopront to: Supremin Max, Solvetusan.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .