Zdjęcie Laktomag B6, tabletki, 70 mg

Laktomag B6

tabletki70 mg

Laktomag B6 to lek w postaci tabletek, który zawiera 70 mg magnezu. Jest stosowany w niedoborach magnezu, które mogą objawiać się m.in. zmęczeniem, osłabieniem czy skurczami mięśni. Dodatek witaminy B6 poprawia wchłanianie magnezu.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Laktomag B6?

  Tabletki Laktomag B6 dawkujemy w następujący sposób:
  – Dzieci 1-3 lata: 1/2 tabletki 2 razy dziennie
  – Dzieci 4-6 lat: 1/2 tabletki 3 razy dziennie
  – Dzieci 7-10 lat: 1 tabletka 2 razy dziennie
  – Dzieci powyżej 10 lat i dorośli: 1 tabletka 3 razy dziennie.
  Małe dzieci mogą zażywać tabletki tylko po ich rozgnieceniu i zmieszaniu z wodą. W przypadku niedoborów, zalecana dawka to 5 mg/kg masy ciała (w przeliczeniu na Mg2+), podzielona na trzy dawki.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Laktomag B6?

  Przechowuj lek Laktomag B6 w miejscu niewidocznym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C. Lek powinien być w swoim oryginalnym opakowaniu. Nie używaj go po upływie daty ważności. Nie wyrzucaj leków do kanalizacji ani do śmieci.

  Forma podania

  Laktomag B6 to lek w formie tabletek o dawce 70 mg. Sposób podania to doustnie. Tabletkę należy połknąć, popijając odpowiednią ilością płynu.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Laktomag B6?

  Laktomag B6, jak każdy lek, może powodować pewne skutki uboczne, choć nie u każdego muszą one wystąpić. Czasem mogą pojawić się problemy z żołądkiem i jelitami, nudności, wymioty, luźne stolce lub zaczerwienienie skóry. Jeżeli Laktomag B6 jest przyjmowany przez długi czas, szczególnie w dawce 50 mg na dzień, może to prowadzić do zaburzeń czucia zwanych neuropatią obwodową. Dawki powyżej 200 mg na dobę mogą prowadzić do niedoboru kwasu foliowego, zaburzeń oddechowych oraz różnych problemów skórnych.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Laktomag B6?

  Kiedy nie stosować leku:
  – jeśli pacjent ma uczulenie na wodoroasparaginian magnezu, witaminę B6 lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  – jeśli u pacjenta występuje: ciężka niewydolność wątroby i nerek, hipermagnezemia, hiperwitaminoza B6, znaczne niedociśnienie tętnicze, zwolniona akcja serca poniżej 50 uderzeń na minutę, myasthenia gravis lub choroba Parkinsona leczona lewodopą bez inhibitora obwodowej dekarboksylazy.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Laktomag B6?

  Jeśli podejrzewasz, że zażyłeś za dużo leku Laktomag B6, najważniejsze jest, abyś nie panikował. Przy długotrwałym przyjmowaniu leku w dawkach przekraczających zalecane, mogą pojawić się objawy niepożądane. Możesz odczuwać spadek ciśnienia krwi i osłabienie mięśniowe.

  Wygląd

  Lek Laktomag B6 to tabletki do stosowania doustnego. Składa się z magnezu (1000 mg w postaci wodoroasparaginianu magnezu, co daje 70 mg jonów Mg2+) oraz witaminy B6 (5 mg). Lek umieszczony jest w pojemniku z polietylenu z wieczkiem zatrzaskowym w tekturowym pudełku. W opakowaniu znajduje się 50 tabletek.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Laktomag B6 to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Laktomag B6 zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Laktomag B6 jest Zakład Farmaceutyczny.

  Kategorie

  Postać

  tabletki

  Moc

  1000 mg [(70 mg Mg2+) + 5 mg]

  Tablica pytań o Laktomag B6

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Laktomag B6 to: Asmag B6, Filomag B6.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: .