Lakcid

liofilizat do sporządzania zawiesin doustnych

Lakcid to lek w formie proszku do sporządzania zawiesiny doustnej. Zawiera żywe bakterie kwasu mlekowego, które pomagają przywrócić naturalną florę bakteryjną jelit. Stosowany głównie przy biegunce i po antybiotykoterapii.

Spis treści

  Opis leku

  Lakcid – co to?

  Lakcid to lek w formie proszku do sporządzania zawiesiny doustnej. Zawiera żywe bakterie kwasu mlekowego, które pomagają przywrócić naturalną florę bakteryjną jelit. Stosowany głównie przy biegunce i po antybiotykoterapii.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Lakcid?

  Zalecana dawka Lakcidu to jedna dawka 3-4 razy dziennie, chyba że lekarz zaleci inaczej.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Lakcid?

  Przechowuj lek Lakcid w miejscu, gdzie dzieci go nie znajdą. Najlepiej w lodówce. Nie używaj po terminie ważności na opakowaniu.

  Forma podania

  Lakcid to lek w formie liofilizatu, czyli substancji sproszkowanej, przeznaczonej do sporządzania zawiesiny. Preparat ten jest przeznaczony do stosowania doustnego, co oznacza, że jest spożywany przez usta i przełyk. Zawiesinę przygotowuje się, rozpuszczając liofilizat w wodzie.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Lakcid?

  Możliwe skutki uboczne to bakteriemia, czyli obecność bakterii we krwi, oraz infekcyjne zapalenie wsierdzia, czyli zapalenie wewnętrznej wyściółki serca. Te skutki uboczne są bardziej prawdopodobne u pacjentów w ciężkim stanie zdrowia i pacjentów o podwyższonym ryzyku.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Lakcid?

  Nie należy stosować leku jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, w tym na białko mleka krowiego.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Lakcid?

  W przypadku Lakcidu, liofilizatu do sporządzania zawiesin doustnych, nie zgłoszono dotychczas żadnego przypadku przedawkowania. Jeśli zauważysz, że przypadkowo zażyłeś więcej Lakcidu niż powinieneś, skontaktuj się natychmiast z lekarzem lub najbliższym szpitalem.

  Wygląd

  Lek Lakcid, liofilizat do sporządzania zawiesin doustnych, to proszek, który znajduje się w fiolce. Proszek ten może wyglądać jak amorficzna (bezkształtna) lub krystaliczno-igiełkowa sucha masa. Ma on kolor od jasnobrązowego do ciemnobrązowego.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Lakcid to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Lakcid zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Lakcid jest Polpharma.

  Kategorie

  Postać

  liofilizat do sporządzania zawiesin doustnych

  Moc

  minimum 2 mld CFU pałeczek Lactobacillus rhamnosus

  Tablica pytań o Lakcid

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Lakcid to: Dicoflor 3, Dicoflor 6, Lacidofil, Lakcid Forte.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: .