Zdjęcie Krople żołądkowe Forte, krople doustne

Krople żołądkowe Forte

krople doustne

Krople żołądkowe Forte to produkt leczniczy w postaci kropli doustnych. Składnikami preparatu są nalewka z korzenia kozłka, nalewka z mięty pieprzowej, nalewka z ziela dziurawca oraz nalewka gorzka. Preparat wykazuje działanie wiatropędne, poprawiające trawienie, pobudzające wydzielanie soku żołądkowego oraz wzmagające łaknienie. Jest wskazany do stosowania przy wzdęciach, uczuciu pełności w brzuchu oraz braku apetytu.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Krople żołądkowe Forte?

  Dorosłym oraz młodzieży powyżej 12. roku życia zaleca się stosować 2,5 ml płynu, który należy rozcieńczyć w ¼ szklanki wody. Lek należy przyjmować 3 razy na dobę. W przypadku  niestrawności zwykle lek przyjmuje się po posiłkach, natomiast przy braku apetytu pół godziny przed posiłkiem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Krople żołądkowe Forte?

  Lek Krople żołądkowe Forte powinno się przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, najlepiej w temperaturze pomiędzy 15 a 25 stopni Celsjusza. Krople doustne również powinno się przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, ale w temperaturze pomiędzy 2 a 8 stopni Celsjusza. Ważne jest również, aby lek był przechowywany w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Krople żołądkowe Forte to płyn, który należy przyjmować doustnie, czyli przez usta.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Krople żołądkowe Forte to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Krople żołądkowe Forte zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Krople żołądkowe Forte jest Polpharma.

  Kategorie

  Postać

  Płyn doustny

  Moc

  Tablica pytań o Krople żołądkowe Forte

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Krople żołądkowe Forte to: Krople żołądkowe T, Krople żołądkowe z papaweryną, Verdin Complexx.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .