Krople walerianowe

krople doustne/Amara

Krople walerianowe Amara to lek roślinny używany do łagodzenia objawów lekkiego stresu i niepokoju, a także do pomocy w zasypianiu. Zawiera ekstrakt z korzenia waleriany.

Spis treści

  Opis leku

  Krople walerianowe – co to?

  Krople walerianowe Amara to lek roślinny używany do łagodzenia objawów lekkiego stresu i niepokoju, a także do pomocy w zasypianiu. Zawiera ekstrakt z korzenia waleriany.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Krople walerianowe?

  Przyjmuj lek Krople walerianowe dokładnie zgodnie z instrukcjami. Dorośli, młodzież powyżej 12 lat i osoby starsze powinni przyjmować 65 kropli (ok. 2,10 ml), czyli pół łyżeczki płynu, rozcieńczone w ¼ szklanki wody, 3 razy na dobę w przypadku napięcia nerwowego. Jako środek ułatwiający zasypianie, przyjmuj tę samą dawkę ok. pół godziny przed snem, z możliwością dodatkowej dawki wieczorem, jeśli to konieczne. Maksymalna dawka dobowa to 4 pojedyncze dawki (4 razy po pół łyżeczki płynu).

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Krople walerianowe?

  Przechowuj lek Krople walerianowe, krople doustne/Amara w miejscu niewidocznym dla dzieci. Zabezpiecz go w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze do 25°C, z dala od światła. Nie używaj po terminie ważności na opakowaniu.

  Forma podania

  Krople walerianowe Amara to lek, który podaje się doustnie. Krople można przyjmować bezpośrednio do ust lub rozcieńczyć w niewielkiej ilości wody.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Krople walerianowe?

  Najczęściej spotykane skutki uboczne to dolegliwości żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności czy skurczowe bóle brzucha. Pamiętaj, że jeśli odczuwasz jakiekolwiek nieprzyjemne objawy po zażyciu tego leku, powinieneś skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Krople walerianowe?

  Lek Krople walerianowe Amara to substancja, której głównym składnikiem jest korzeń kozłka, znany również jako waleriana. Jeżeli jesteś uczulony na korzeń kozłka, nie powinieneś stosować tego leku.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Krople walerianowe?

  Przedawkowanie leku może spowodować uczucie zmęczenia, ból brzucha, ucisk w klatce piersiowej, drżenie rąk, zawroty głowy, nudności i biegunkę. Objawy te zwykle ustępują po 24 godzinach.

  Wygląd

  Lek o nazwie Krople walerianowe Amara jest dostępny w formie płynu do podawania doustnego. Jest on zawarty w butelce wykonanej z barwnego szkła. Butelka ta jest zabezpieczona zakrętką polietylenową i wyposażona w kroplomierz.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Krople walerianowe to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Krople walerianowe zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Krople walerianowe jest Amara.

  Kategorie

  Postać

  krople doustne

  Moc

  Tablica pytań o Krople walerianowe

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Krople walerianowe to: Krople walerianowe.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: .