leki-orange

Kora Dębu, zioła do zaparzania/Flos

Kora Dębu co to jest?

Herbata ziołowa Kora Dębu firmy Flos jest dostępna na rynki w postaci saszetek, każda z nich zawiera w swoim składzie 2 g sproszkowanej kory dębu. Preparat przeznaczony jest do sporządzania naparów, które dzięki obecności garbników wykazują działanie ściągające. Produkt może być stosowany do przemywania i płukania wszelkich stanów zapalnych np. skóry, czy jamy ustnej w celu przyśpieszenia ich gojenia.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak badań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Kora Dębu

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Kora Dębu.

Korę dębu wykorzystuje się do produkcji leków, ponieważ zawiera w sobie garbniki, które mogą pomóc w leczeniu biegunek i stanów zapalnych. Jest ona używana jako herbata na biegunkę, przeziębienie, gor…

Na co pomaga Kora Dębu?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Kora Dębu.

Hemoroidy to poszerzone i zapalne naczynia krwionośne w okolicy odbytu. Istnieją dwa rodzaje hemoroidów: hemoroidy wewnętrzne, które występują w dolnej części odbytnicy oraz hemoroidy zewnętrzne, któ…
Oparzenie termiczne to oparzenie skóry spowodowane przez jakiekolwiek zewnętrzne źródło ciepła. Może ono powstać w wyniku działania otwartego płomienia z otwartego kominka lub ogniska domowego, oparze…
Rana to przerwanie ciągłości skóry lub skóry i tkanek podskórnych. Dochodzi do niej zazwyczaj w wyniku urazu mechanicznego, ale raną jest również oparzenie (uraz termiczny) czy uszkodzenie skóry przez…

Zamienniki Kora Dębu i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Kora Dębu

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Kora Dębu.
Kora dębu dzięki obecności garbników wykazuje działanie ściągające. Sporządzony z niej napar może być stosowany do przemywania i płukania wszelkich stanów zapalnych np. skóry, czy jamy ustnej w celu przyśpieszenia ich gojenia.
Cena opakowania zawierającego 30 saszetek (firmy Flos) wynosi ok. 5 zł.
Nie, napar stosujemy tylko zewnętrznie- jako okłady, czy płukanki.
Zawartość dwóch saszetek należy zalać szklanką wody i gotować ok. 5 minut, przykryć i parzyć przez kolejne 15 minut.
Nie wolno pić naparu z kory dębu- stosujemy go tylko zewnętrznie. Nie należy stosować go dłużej niż 7 dni.

Kora Dębu dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Kora Dębu. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Kora Dębu?

W celu sporządzenia odwaru do stosowania na skórę lub błony śluzowej należy 1 łyżkę kory zalać 1 szklanką wody i gotować przez ok. 5 min. Następnie należy odstawić na 15 minut i przecedzić. Nie należy stosować odwaru dłużej niż 1 tydzień.

Ulotka leku Kora Dębu

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Kora Dębu

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!