Ketonal Sprint

saszetki25 mg

Ketonal Sprint zawiera 25 mg ketoprofenu (Ketoprofenum), który ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek stosowany jest w objawowym i krótkotrwałym leczeniu bólu różnego pochodzenia: bólu spowodowanego stłuczeniami lub zwichnięciami, bólu głowy, bolesnym miesiączkowaniu i bólu zęba dla osób dorosłych i młodzież od 16 roku życia.

Spis treści

  Opis leku

  Ketonal Sprint – co to?

  Ketonal Sprint zawiera 25 mg ketoprofenu (Ketoprofenum), który ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek stosowany jest w objawowym i krótkotrwałym leczeniu bólu różnego pochodzenia: bólu spowodowanego stłuczeniami lub zwichnięciami, bólu głowy, bolesnym miesiączkowaniu i bólu zęba dla osób dorosłych i młodzież od 16 roku życia.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Ketonal Sprint?

  Zgodnie z zaleceniami, u dorosłych i młodzieży powyżej 16. roku życia zalecana dawka leku to jedna saszetka do trzech razy na dobę. Należy zachować co najmniej 8-godzinną przerwę między kolejnymi dawkami.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Ketonal Sprint?

  Lek Ketonal Sprint w saszetkach o dawce 25 mg powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy go trzymać poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Ketonal Sprint występuje w postaci saszetek i jest podawany doustnie. Każda saszetka zawiera 25 mg substancji czynnej.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Ketonal Sprint?

  Do rzadkich skutków ubocznych leku należy napad astmy oskrzelowej oraz uczucie pieczenia i uporczywy ból żołądka, które mogą wskazywać na owrzodzenie żołądka lub dwunastnicy. W nieznanej częstotliwości występują m.in. wymioty z krwią, silny ból brzucha, krwawienie z przewodu pokarmowego, powstawanie pęcherzy, złuszczanie się skóry, krwotoki, objawy przypominające grypę czy ból klatki piersiowej. Te objawy mogą wskazywać na poważne schorzenia skórne, nerkowe, serca czy reakcje alergiczne, a także mogą sygnalizować zawał serca czy udar.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Ketonal Sprint?

  Nie przyjmuj leku Ketonal Sprint w sytuacjach, gdy:

  1. masz uczulenie na ketoprofen lub którykolwiek inny składnik tego leku;
  2. w przeszłości doświadczyłeś reakcji alergicznej po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innego leku przeciwbólowego, takiego jak ketoprofen, ibuprofen czy diklofenak – reakcje te obejmują napad astmy, trudności w oddychaniu, obrzęk twarzy, warg, języka, gardła, pokrzywkę, świąd nosa, wodnisty wyciek z nosa oraz inne reakcje alergiczne;
  3. chorowałeś na astmę;
  4. masz chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, w przeszłości doszło do krwawienia, owrzodzenia lub perforacji przewodu pokarmowego;
  5. masz chorobę przewodu pokarmowego, taką jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub chorobę Leśniowskiego-Crohna;
  6. masz ciężką niewydolność serca;
  7. masz ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek;
  8. masz skłonność do krwawień;
  9. jesteś w trzecim trymestrze ciąży.

   

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Ketonal Sprint?

  Jeżeli przypadkowo przyjmiesz większą dawkę leku niż zalecana, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub udaj się do najbliższego szpitala. Należy być świadomym, że w większości przypadków objawy przedawkowania leku to letarg, senność, uczucie nudności, wymioty oraz ból w nadbrzuszu.

  Wygląd

  Lek ma postać granulatu, który może być biały lub żółtawy. Znajduje się on w saszetkach wykonanych z mieszanki materiałów, takich jak papier, aluminium i polietylen. Całość jest zapakowana w tekturowe pudełko, zapewniając wygodną i bezpieczną formę przechowywania leku.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Ketonal Sprint to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Ketonal Sprint zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Ketonal Sprint jest Sandoz.

  Kategorie

  Postać

  Granulat do sporządzania roztworu doustnego

  Moc

  25 mg

  Tablica pytań o Ketonal Sprint

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Ketonal Sprint to: Ibum Express, Ibuprom Max, Ibuprom, Ketonal Active.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .