Ketonal Active

kapsułki twarde50 mg

Ketonal Active stosowany jest w krótkotrwałym leczeniu bólu różnego pochodzenia. Lek zawiera 50 mg ketoprofenu (Ketoprofenum). Substancja czynna ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Produkt leczniczy wskazany jest w bólach głowy, bólach kostno-stawowych, bólach mięśniowych.

Spis treści

  Opis leku

  Ketonal Active – co to?

  Ketonal Active stosowany jest w krótkotrwałym leczeniu bólu różnego pochodzenia. Lek zawiera 50 mg ketoprofenu (Ketoprofenum). Substancja czynna ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Produkt leczniczy wskazany jest w bólach głowy, bólach kostno-stawowych, bólach mięśniowych.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Ketonal Active?

  Zalecana dawka dla dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat to 1 kapsułka 3 razy na dobę (co 8 godzin), doustnie, podczas posiłków.

  Nie zaleca się stosowania leku przez dłuższy czas niż 5 dni bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. W przypadku braku poprawy lub zaostrzenia objawów po upływie 5 dni, konieczne jest skontaktowanie się z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Ketonal Active?

  Aby przechowywać lek Ketonal Active, kapsułki twarde, 50 mg, należy trzymać go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Ketonal Active to kapsułki twarde o dawce 50 mg. Lek ten jest przeznaczony do połykania.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Ketonal Active?

  Przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, jak Ketonal Active, może wiązać się z nieco wyższym ryzykiem zawału serca czy udaru mózgu, zwłaszcza przy długotrwałym stosowaniu dużych dawek. Jeżeli dostrzeżesz u siebie objawy, takie jak obrzęk twarzy, warg, gardła, trudności w połykaniu, oddychaniu, świszczący oddech, szybkie bicie serca, zmniejszenie ciśnienia krwi, świąd czy wysypkę, przestań przyjmować lek i natychmiast zgłoś się do lekarza lub szpitala. Objawy te mogą świadczyć o silnej reakcji uczuleniowej, napadzie astmy, owrzodzeniu żołądka czy dwunastnicy, krwawieniu z przewodu pokarmowego, poważnych reakcjach skórnych, czy zaburzeniach nerek. Możliwe są też mniejsze działania niepożądane, takie jak zmiany laboratoryjne wskaźników czynności wątroby, osłabienie, niestrawność, ból brzucha, wymioty, ból głowy, zawroty, zaparcia, biegunka, wzdęcia, alergie czy wysypka.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Ketonal Active?

  Nie powinieneś przyjmować leku Ketonal Active, jeśli posiadasz uczulenie na ketoprofen lub jakikolwiek inny składnik tego leku. Jeżeli w przeszłości wystąpiły u Ciebie reakcje alergiczne, takie jak duszność, astma, obrzęk nosa, czy reakcje skórne po użyciu ketoprofenu lub podobnych leków (na przykład kwasu acetylosalicylowego czy innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych), to również jest to przeciwwskazanie do przyjmowania tego leku. Jeżeli cierpisz na poważne problemy zdrowotne, takie jak ciężka niewydolność serca, nerek, wątroby, skłonność do krwawień, czynną chorobę wrzodową żołądka/dwunastnicy lub jeżeli w przeszłości występowało u Ciebie krwawienie z przewodu pokarmowego, owrzodzenie lub perforacja, nie powinieneś przyjmować Ketonal Active. Ketonal Active jest także przeciwwskazany dla kobiet w trzecim trymestrze ciąży oraz dla dzieci poniżej 15 roku życia.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Ketonal Active?

  Jeżeli podejrzewasz, że przyjąłeś zbyt dużą dawkę leku, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą. Symptomy przedawkowania mogą obejmować stan letargiczny, senność, nudności, wymioty, ból w okolicy żołądka, krwawe wymioty, smoliste stolce oraz zaburzenia świadomości. Może się zdarzyć, że wystąpią także takie objawy jak zahamowanie ośrodka oddechowego, drgawki, zaburzenia funkcjonowania nerek czy niewydolność nerek. W sytuacji podejrzenia poważnego przedawkowania lekarz może zalecić opróżnienie żołądka przez płukanie i zastosować leczenie mające na celu złagodzenie objawów i podtrzymanie życiowych funkcji organizmu.

  Wygląd

  Lek o nazwie Ketonal Active prezentuje się jako biało-niebieskie kapsułki, które są nieprzezroczyste. Wewnątrz kapsułek znajduje się żółtawobiały proszek, który może mieć postać sypką lub zbryloną. Kapsułki są pakowane w specjalnie przygotowane słoiki wykonane ze szkła w oranżowym kolorze i są szczelnie zamykane za pomocą korka z LDPE. Całość jest zapakowana w tekturowe pudełko.


  Ulotka

  Ulotka leku Ketonal Active dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Ketonal Active to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Ketonal Active zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Ketonal Active jest Sandoz.

  Kategorie

  Postać

  Kapsułki twarde

  Moc

  50 mg

  Tablica pytań o Ketonal Active

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Brak zamienników.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .