leki-orange

Ketoangin, aerozol do stosowania w jamie ustnej, 1 mg/ml

Ketoangin co to jest?

Ketoangin to aerozol do stosowania w jamie ustnej, który jest stosowany w leczeniu objawów zapalnych i podrażnień błony śluzowej jamy ustnej i gardła z towarzyszącym bólem. Produkt zawiera ketoprofen, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Ketoangin jest przeznaczony do stosowania u dorosłych.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak badań
Interakcje z alkoholem
Brak badań
Rozdziały

Skład leku Ketoangin

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Ketoangin.

Ketoprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), który jest stosowany w leczeniu bólu lub stanu zapalnego spowodowanego zapaleniem stawów. Lek ma również zastosowanie w leczeniu bólu o na…

Na co pomaga Ketoangin?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Ketoangin.

Ból gardła to dolegliwości bólowe związane z gardłem, krtanią, migdałkami podniebiennymi oraz podniebieniem. Ból gardła często jest objawem przeziębienia i grypy. Jego najczęstszą przyczyną są infekcj…
Zapalenie jamy ustnej jest to stan zapalny i ból jamy ustnej, który może zaburzać zdolność danej osoby do jedzenia, picia, mówienia i spania. Zapalenie jamy ustnej może wystąpić w dowolnym miejscu, w …

Zamienniki Ketoangin i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Brak zamienników.

Częste pytania o Ketoangin

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Ketoangin.
Ketoangin stosuje się w leczeniu objawów zapalnych i podrażnień błony śluzowej jamy ustnej i gardła z towarzyszącym bólem, takich jak zapalenie dziąseł, zapalenie jamy ustnej, zapalenie gardła oraz powstałych w wyniku zabiegów stomatologicznych.
Nie, preparat jest przeznaczony dla dorosłych.
Ulotkę preparatu można znaleźć na stronie internetowej: https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/41981/leaflet
Ketoangin jest aerozolem do stosowania w jamie ustnej. Zgodnie z zaleceniami producenta, należy stosować 1-2 dawki aerozolu, 3 razy na dobę. Produkt należy podawać bezpośrednio do zmienionego chorobowo miejsca.
Nie, Ketoangin wydawany jest bez recepty.

Ketoangin dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Ketoangin. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Ketoangin?

Ketoangin jest przeznaczony do stosowania u dorosłych. Zalecana dawka to 1-2 dawki aerozolu, 3 razy na dobę. Pojedyncza dawka rozpylona zawiera około 0,2 ml roztworu, co odpowiada 0,32 mg ketoprofenu z lizyną (0,2 mg ketoprofenu).

Ulotka leku Ketoangin

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Ketoangin

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Ketoangin

ProducentAdamed
WskazaniaBól gardła,
Zapalenie jamy ustnej
SkładnikiKetoprofen
Moc leku1 mg/ml
Postać lekuAerozol do stosowania w jamie ustnej
DziałBól gardła,
Przeziębienie i grypa