leki-orange

Kamagel, żel, 50mg+10mg/1g

Kamagel co to jest?

Kamagel, żel, 50mg+10mg/1g jest to lek w postaci żelu o działaniu łagodzącym na stany zapalne skóry po opalaniu się, ukąszeniach owadów czy depilacji. Lek zawiera 2 substancje czynne: ściągający i antyseptyczny octanowinian glinu a także wyciąg z rumianku o działaniu przeciwzapalnym oraz łagodnie odkażającym.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Brak badań
Kobieta karmiąca
Brak badań
Prowadzenie pojazdów
Brak badań
Interakcje z alkoholem
Brak badań
Rozdziały

Skład leku Kamagel

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Kamagel.

Octanowinian glinu jest to substancja wykazująca działanie ściągające oraz zmniejszające obrzęk tkanek, co w efekcie powoduje zmniejszenie stanu zapalnego i związanego z tym bólu.
Wyciąg z rumianku dzięki swoim właściwościom leczniczych występuje w wielu różnych preparatach leczniczych. Może być skuteczny w kolce, skurczach żołądka, biegunkach, a także w leczeniu i zapobieganiu…

Na co pomaga Kamagel?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Kamagel.

1. Czym jest opalenizna? Opalenizna to reakcja skóry na ekspozycję na promieniowanie UV. Dzieje się, to gdy skóra produkuje więcej pigmentu melaniny, w odpowiedzi na uszkodzenie spowodowane promieniow…
Oparzenie pierwszego stopnia to łagodne oparzenie skóry spowodowane nadmiernym narażeniem na słońce. Dotyczy tylko naskórka, jest to najczęściej występujący rodzaj oparzenia słonecznego, a objawy zwyk…
Ugryzienia po owadach zwykle pozostawiają za sobą swędzącą pręgę. Mogą one również przenosić choroby między zwierzętami i ludźmi, a także z jednej osoby na drugą. Niemal natychmiast po ukąszeniu przez…

Zamienniki Kamagel i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Kamagel

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Kamagel.
Kamagel działa łagodząco na stany zapalne skóry po opalaniu się, ukąszeniach owadów czy depilacji.
Kamagel stosuje się w łagodnych stanach zapalnych skóry powstałych w wyniku: opalania się, nadmiernego pocenia się i wilgotnej skóry w zgięciach i fałdach skórnych, ukąszeń i użądleń owadów, oparzeń parzydełkami meduzy, golenia i depilacji.
Kamagel zawiera 2 substancje czynne: ściągający i antyseptyczny octanowinian glinu a także wyciąg z rumianku o działaniu przeciwzapalnym oraz łagodnie odkażającym.
Dawkowanie: należy nakładać cienką warstwę leku kilka razy na dobę na zmienione zapalnie miejsce na skórze.
Kamagel jest dostępny bez recepty.

Kamagel dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Kamagel. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Kamagel?

Zaleca się aplikowanie cienkiej warstwy leku na zmienione zapalnie miejsce na skórze kilka razy na dobę.

Ulotka leku Kamagel

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Kamagel

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!