Zdjęcie Itami, plastry lecznicze, 140 mg

Itami

plastry lecznicze140 mg

Itami to lek w postaci plastra na skórę. Plaster leczniczy zawiera 140 mg diklofenaku sodowego (Diclofenacum natricum). Diklofenak należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Lek wskazany jest w doraźnym leczeniu miejscowego bólu związanego z urazem, skręceniem, zwichnięciem u osób powyżej 16 roku życia.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Itami?

  Zalecana dawka to jeden plaster leczniczy dwa razy na dobę, nakładany na bolące miejsce rano i wieczorem. Maksymalna dawka to 2 plastry lecznicze na dobę. Nie należy stosować więcej niż jednego plastra w danym czasie, nawet jeśli leczony jest więcej niż jeden obszar.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Itami?

  Lek Itami powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Itami to plastry lecznicze, które zawierają 140 mg substancji czynnej. Lek jest stosowany na skórę i działa miejscowo.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Itami?

  Jeżeli zauważysz którekolwiek z poniższych objawów, natychmiast skontaktuj się z lekarzem i przestań stosować plaster: nagła swędząca wysypka (pokrzywka); opuchlizna rąk, nóg, kostek, twarzy, warg, ust lub gardła, trudności z oddychaniem; spadek ciśnienia krwi lub osłabienie. Mogą występować takie działania niepożądane jak: miejscowe reakcje skórne (zaczerwienienie, pieczenie, swędzenie, czerwona zaogniona skóra, wysypka, czasami z krostkami lub bąblami), rzadko reakcje alergiczne (kontaktowe zapalenie skóry). U pacjentów stosujących leki z tej samej grupy lekowej co diklofenak, pojedyncze doniesienia o wystąpieniu ogólnoustrojowych działań niepożądanych (uogólniona wysypka skórna, reakcje nadwrażliwości, takie jak obrzęk skóry i błon śluzowych, reakcje typu anafilaktycznego z zaburzeniami krążenia oraz nadwrażliwość na światło).

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Itami?

  Lek Itami nie powinien być stosowany w następujących przypadkach:

  • gdy pacjent ma uczulenie na diklofenak lub którąkolwiek z innych substancji czynnych leku
  • gdy pacjent ma uczulenie na jakikolwiek inny niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), np. kwas acetylosalicylowy lub ibuprofen
  • gdy w przeszłości pacjent miał atak astmy, dreszcze, opuchliznę lub podrażnienie śluzówki nosa po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ
  • u pacjentów z aktywnym chorobami wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy
  • przez pierwsze sześć miesięcy ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Należy również skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Itami u dzieci poniżej 15 lat.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Itami?

  Jeśli wystąpią poważne działania niepożądane w wyniku błędnego stosowania lub przypadkowego przedawkowania leku (np. przez dzieci), należy skontaktować się z lekarzem. To on podejmie decyzję co do dalszych działań.

  Wygląd

  Lek Itami to białe plastry lecznicze, które same przylegają do skóry. Mają wymiary 10×14 cm i składają się z dwóch warstw – jedna strona jest wykonana z miękkiej włókniny, a druga z papieru. Każdy plaster jest zapakowany w oddzielną saszetkę, która chroni lek przed wpływem otoczenia.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Itami to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Itami zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Itami jest FIDIA FARMACEUTICI.

  Kategorie

  Postać

  Moc

  Tablica pytań o Itami

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Itami to: Apap Thermal, Nurofen Mięśnie i Stawy, Olfen Patch.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .