Zdjęcie Inovox Ultra, pastylki do ssania, 8,75 mg

Inovox Ultra

pastylki do ssania8,75 mg

Inovox Ultra to lek w postaci pastylek do ssania stosowany w stanach zapalnych gardła. Substancją czynną leku jest flurbiprofen, który działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Inovox Ultra łagodzi obrzęk, uśmierza ból i stan zapalny gardła. Przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Inovox Ultra?

  Dorosłym i dzieciom powyżej 12. roku życia zwykle zaleca się stosować 1 pastylkę do ssania w razie potrzeby, zachowując 3-6 godziny odstępu. Pastylki należy powoli ssać i przemieszczać w jamie ustnej do momentu jej rozpuszczenia. Nie należy przekraczać dawki 5 pastylek na dobę.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Inovox Ultra?

  Aby przechowywać lek Inovox Ultra, należy umieścić go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Inovox Ultra to pastylki do ssania. Lek należy umieścić w jamie ustnej i pozwolić im się rozpuścić.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Inovox Ultra?

  Najczęstsze działania niepożądane leku Inovox, które mogą wystąpić to: zawroty głowy, ból głowy, podrażnienie gardła, owrzodzenie jamy ustnej i ból jamy ustnej, dyskomfort lub nietypowe odczucia w jamie ustnej, takie jak uczucie ciepła, pieczenie, mrowienie, cierpnięcie, nudności, biegunka, mrowienie i świąd skóry. Leczenie lekiem należy przerwać i skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznych, takie jak astma, niewyjaśniony świszczący oddech, świąd, nieżyt nosa, wysypki skórne, itp., obrzęk twarzy, języka lub gardła powodujący trudności w oddychaniu, kołatanie serca, spadek ciśnienia krwi prowadzący do wstrząsu.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Inovox Ultra?

  INOVOX Ultra smak miętowy należy unikać w następujących przypadkach:

  1. Jeśli masz uczulenie na flurbiprofen lub którykolwiek z innych składników tego leku.
  2. Jeśli cierpisz na astmę, miałeś świszczący oddech, duszność, obrzęk twarzy lub wysypkę skórną ze świądem (pokrzywkę) po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
  3. Jeśli obecnie lub w przeszłości stwierdzono u ciebie owrzodzenie w żołądku lub jelitach (dwa lub więcej epizodów owrzodzenia żołądka lub dwunastnicy).
  4. Jeśli wystąpiło u ciebie krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego, ciężkie zapalenie jelita grubego lub zaburzenia dotyczące krwi po stosowaniu innego leku z grupy NLPZ.
  5. Jeśli jesteś w ostatnim trymestrze ciąży.
  6. Jeśli u ciebie stwierdzono ciężką niewydolność serca, wątroby lub nerek.

   

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Inovox Ultra?

  Jeśli podejrzewasz przedawkowanie Inovox, skontaktuj się niezwłocznie z lekarzem lub farmaceutą. Objawy przedawkowania mogą obejmować nudności, wymioty, bóle brzucha, a w rzadszych przypadkach biegunkę. Mogą pojawić się również dzwonienie w uszach, bóle głowy lub krwawienia z przewodu pokarmowego.

  Wygląd

  INOVOX Ultra to lek w formie okrągłych pastylek twardych w kolorze od bezbarwnego do żółtawego, o średnicy 19±1 mm. Przyjemny, miętowy smak pastylek sprawia, że ich stosowanie może być jeszcze bardziej komfortowe. Pastylki są pakowane w blistry z folii PVC/PVDC/Aluminium, a następnie umieszczone w tekturowym opakowaniu.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Inovox Ultra to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Inovox Ultra zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Inovox Ultra jest USP Zdrowie.

  Kategorie

  Postać

  Pastylki

  Moc

  8,75 mg

  Tablica pytań o Inovox Ultra

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Inovox Ultra to: Strepsils Intensive, Flurbifex, Polopiryna Gardło.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .