Inovox Express

pastylki do ssania2 mg+0,6 mg+1,2 mg

Inovox Express to lek w postaci pastylek do ssania stosowany w celu złagodzenia bólu gardła oraz w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła. Substancją czynną leku są lidokainy chlorowodorek, amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy. Lek działa antyseptycznie, przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo, a także uśmierza ból gardła.

Spis treści

  Opis leku

  Inovox Express – co to?

  Inovox Express to lek w postaci pastylek do ssania stosowany w celu złagodzenia bólu gardła oraz w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła. Substancją czynną leku są lidokainy chlorowodorek, amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy. Lek działa antyseptycznie, przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo, a także uśmierza ból gardła.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Inovox Express?

  Zalecane dawkowanie dla dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia to 1 pastylka do ssania co 2 do 3 godzin. Nie należy przekraczać stosowania 8 pastylek w ciągu 24 godzin u dorosłych, a 4 pastylek u młodzieży. Ponadto nie należy stosować leku dłużej niż 5 dni.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Inovox Express?

  Lek Inovox Express powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Inovox Express to pastylki do ssania. Lek należy rozpuścić w ustach.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Inovox Express?

  Jak każdy lek, Inovox Express może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego pacjenta wystąpią. Wśród najczęstszych działań niepożądanych należy wymienić:

  1. Reakcje nadwrażliwości: Niektórzy pacjenci mogą doświadczyć reakcji alergicznych na składniki leku. Objawy mogą obejmować świąd, wysypkę skórną, obrzęk lub trudności w oddychaniu.
  2. Wysypka: Może wystąpić wysypka skórna o różnym nasileniu.
  3. Ból brzucha: Może być to uczucie dyskomfortu, kłucia lub ciężkości w okolicach żołądka.
  4. Nudności
  5. Dyskomfort w jamie ustnej: Może to obejmować uczucie suchości w ustach, pieczenie lub drętwienie w okolicy języka lub dziąseł.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Inovox Express?

  Lek Inovox Express Active smak miodowo-cytrynowy należy przerywać i nie stosować w następujących przypadkach:

  1. U pacjentów, którzy mają uczulenie na substancje czynne zawarte w leku lub na którykolwiek z pozostałych składników.
  2. U dzieci w wieku poniżej 6 lat.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Inovox Express?

  W przypadku przedawkowania leku Inovox Express mogą wystąpić dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Jeśli podejrzewasz, że spożyłeś/aś zbyt dużą ilość tego leku, ważne jest podjęcie odpowiednich kroków. Przede wszystkim, natychmiast przerwij stosowanie leku i zwróć się o pomoc do lekarza lub farmaceuty. Opowiedz im o zaistniałej sytuacji i wspomnij o konkretnej ilości leku, którą spożyłeś/aś.

  Wygląd

  Inovox Express  to lek w postaci pastylek o smaku miodowo-cytrynowym. Pastylki są okrągłe, żółte i mają średnicę 19 mm. Są pakowane w blistry z materiałów PVC, PVDC i aluminium, a następnie umieszczone w tekturowym pudełku wraz z ulotką informacyjną.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Inovox Express to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Inovox Express zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Inovox Express jest USP Zdrowie.

  Kategorie

  Postać

  Pastylki twarde

  Moc

  2 mg + 0,6 mg + 1,2 mg

  Tablica pytań o Inovox Express

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Inovox Express to: Neo-Angin, Strepsils z mentolem i eukaliptusem, Strepsils z miodem i cytryną.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .