Zdjęcie Ibutact, zawiesina doustna, 40 mg/ml

Ibutact

zawiesina doustna40 mg/ml

Ibutact to lek dostępny bez recepty w postaci zawiesiny doustnej o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Substancją czynną leku jest ibuprofen (1 ml zawiesiny zawiera 40 mg ibuprofenu). Produkt stosowany jest w leczeniu bólu różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego oraz gorączki.

Spis treści

    Dawkowanie

    Jak dawkować Ibutact?

    Zalecana dawka dobowa leku Ibutact dla dzieci od 3. miesiąca życia o masie ciała powyżej 5 kg wynosi 20-30 mg/kg masy ciała, podawana w dawkach podzielonych. Schemat dawkowanie w zależności od masy ciała dziecka i wieku zamieszczony jest w ulotce. Nie należy stosować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Ibutact?

    Aby przechowywać lek Ibutact, należy trzymać go w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Lek powinien być przechowywany w temperaturze pomiędzy 15 a 25 stopni Celsjusza, w suchym miejscu, z dala od światła i wilgoci.

    Forma podania

    Lek Ibutact to zawiesina doustna. Lek należy przyjmować doustnie, czyli przez usta.

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Ibutact to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Ibutact zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Ibutact jest Tactica Pharmaceutical.

    Kategorie

    Postać

    Zawiesina doustna

    Moc

    40 mg/ml

    Tablica pytań o Ibutact

    Brak pytań.

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Ibutact to: Axoprofen Forte, Ibufen dla dzieci FORTE o smaku malinowym, Ibum Forte, Ibuprom dla dzieci Forte, Mig dla dzieci Forte, Nurofen dla dzieci Forte.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , , , .