Ibuprom

tabletki powlekane200 mg

Ibuprom jest to lek zawierający 200 mg ibuprofenu (Ibuprofenum). Substancja czynna należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Stosowany jest do krótkotrwałego leczenia bólu różnego pochodzenia. Wykorzystuje się go w zniesieniu bólu zęba, miesiączkowych, kostno-stawowych oraz głowy. Stosuje się go także w gorączce i leczeniu stanu zapalnego.

Spis treści

  Opis leku

  Ibuprom – co to?

  Ibuprom jest to lek zawierający 200 mg ibuprofenu (Ibuprofenum). Substancja czynna należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Stosowany jest do krótkotrwałego leczenia bólu różnego pochodzenia. Wykorzystuje się go w zniesieniu bólu zęba, miesiączkowych, kostno-stawowych oraz głowy. Stosuje się go także w gorączce i leczeniu stanu zapalnego.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Ibuprom?

  Zalecane dawkowanie:

  • dla dzieci w wieku 6-9 lat (o masie ciała 20 – 29 kg): 1 tabletka doustnie, co 6 – 8 godzin po posiłkach. Maksymalnie 3 tabletki na dobę w dawkach podzielonych.
  • dla dzieci w wieku 10-12 lat (o masie ciała 30 – 39 kg): 1 tabletka doustnie, co 6 godzin po posiłkach. Maksymalnie 4 tabletki na dobę w dawkach podzielonych.
  • dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1-2 tabletk doustnie, co 4 godziny po posiłkach. Maksymalnie 6 tabletek na dobę w dawkach podzielonych.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Ibuprom?

  Aby przechowywać lek Ibuprom, tabletki powlekane o dawce 200 mg, należy umieścić go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Ibuprom to tabletki powlekane o dawce 200 mg. Lek należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Ibuprom?

  Leczenie lekami takimi jak ibuprofen może prowadzić do niepożądanych skutków. Najczęściej spotykamy się z bólem głowy, niestrawnością, bólem brzucha, nudnościami czy reakcjami skórnymi jak pokrzywka czy świąd. Nieco rzadziej mogą pojawić się biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, bezsenność, zmęczenie, czy problem nerek dający się we znaki poprzez obrzęki. Lek może także powodować depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne. W niektórych przypadkach stosowanie leku może prowadzić do zaburzeń czynności wątroby czy krwi.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Ibuprom?

  Nie powinieneś stosować leku Ibuprom, jeśli masz alergię na ibuprofen lub inne składniki tego leku. Jeśli miałaś/miałeś wrzody żołądka lub dwunastnicy, przebicie lub krwawienie, szczególnie powiązane ze stosowaniem leków przeciwzapalnych, również powinieneś unikać tego leku. Jeżeli kiedykolwiek miałeś/miałaś reakcje alergiczne takie jak katar, pokrzywka czy astma oskrzelowa po leczeniu aspiryną lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, także nie powinieneś stosować Ibuprom. Ten drugi jest niewskazany dla osób z ciężką niewydolnością wątroby, nerek lub serca. Jeśli przyjmujesz inne leki przeciwzapalne, także nie powinieneś używać Iburom. Wreszcie, jest on przeciwwskazany dla osób w ostatnich trzech miesiącach ciąży oraz dla osób ze skazą krwotoczną.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Ibuprom?

  Jeśli wzięliście zbyt dużą dawkę Ibuprom lub dziecko przypadkowo połknęło lek, natychmiast skonsultujcie się z lekarzem lub udajcie do najbliższego szpitala. Bądźcie czujni na objawy takie jak mdłości, bóle brzucha, biegunka, wymioty z obecnością krwi, ból głowy, dzwonienie w uszach, dezorientacja i oczopląs. W dużych dawkach pojawiać się mogą senność, kołatanie serca, utraty przytomności, drgawki czy krew w moczu.

  W sytuacji ciężkiego przedawkowania lek może prowadzić do poważnych problemów, takich jak zaburzenia nerwowe czy uszkodzenia nerek i wątroby. Leczenie polega na oczyszczeniu organizmu i leczeniu objawowym. Lekarz zadecyduje o podaniu węgla aktywnego i w razie potrzeby poda leki przeciwdrgawkowe oraz leki zwalczające astmę.

  Wygląd

  Ibuprom to białe owalne tabletki pokryte specjalną powłoką, która ułatwia połykanie. Tabletki są umieszczone w blistrze i kartonowym pudełku.


  Ulotka

  Ulotka leku Ibuprom dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Ibuprom to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Ibuprom zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Ibuprom jest USP Zdrowie.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki powlekane

  Moc

  200 mg

  Tablica pytań o Ibuprom

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Ibuprom to: Ibum Forte, Ibum Zatoki, Ibum, Ibuprom dla dzieci Forte, Ibuprom Max, Ibum Supermax, Nurofen, Nurofen Express Femina.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .