Ibuprom Sport

spray50 mg/g

Ibuprom Sport jest produktem leczniczym w postaci sprayu do stosowania miejscowego na skórę. Spray zawiera 50 mg/g ibuprofenu (Ibuprofenum). Lek stosowany jest miejscowo do łagodzenia bólów związanych z układem mięśniowo-szkieletowych takich jak: urazy, skręcenia, zapalenia stawów. Lek działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Spis treści

  Opis leku

  Ibuprom Sport – co to?

  Ibuprom Sport jest produktem leczniczym w postaci sprayu do stosowania miejscowego na skórę. Spray zawiera 50 mg/g ibuprofenu (Ibuprofenum). Lek stosowany jest miejscowo do łagodzenia bólów związanych z układem mięśniowo-szkieletowych takich jak: urazy, skręcenia, zapalenia stawów. Lek działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Ibuprom Sport?

  Zalecenia dotyczące dawkowania dla dorosłych, osób starszych i dzieci w wieku powyżej 12 lat:

  • aerozol należy aplikować przez 1-5 sekund, co odpowiada dawce od 35 do 175 mg ibuprofenu,
  • lek nie powinien być stosowany częściej niż co 4 godziny i nie więcej niż 3 razy na dobę,
  • zalecana dawka nie powinna być przekraczana,
  • w przypadku braku poprawy lub nasilenia się objawów po 2 tygodniach stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Ibuprom Sport?

  Aby przechowywać lek Ibuprom Sport w sprayu o stężeniu 50 mg/g, należy trzymać go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Ibuprom Sport to spray, który zawiera 50 mg substancji czynnej na gram. Lek podaje się przez rozpylenie go na skórę.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Ibuprom Sport?

  Jeśli doświadczysz objawów takich jak reakcje alergiczne, wstrząs, astma, pogorszenie się stanu astmatycznego, skurcz oskrzeli lub duszność, powinieneś przestać przyjmować lek i od razu zgłosić to lekarzowi.

  Bardzo rzadkie działania niepożądane, występujące u mniej niż 1 na 10 000 osób, mogą obejmować problemy ze skórą, takie jak zaczerwienienie czy mrowienie w miejscu aplikacji, różnorodne wysypki, świąd, pokrzywka, obrzęk naczyniowy, plamica czy choroby pęcherzowe skóry, jak martwica naskórka i rumień wielopostaciowy. Wśród nich może również wystąpić niewydolność nerek u osób z chorobami nerkowymi, a także ból brzucha czy niestrawność.

   

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Ibuprom Sport?

  Nie powinno stosować się preparatu IBUPROM SPORT w żelu jeśli:

  • Posiadasz alergię na substancję czynną lub inny komponent tego leku.
  • Zauważasz nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne niebędące sterydami (zwane NLPZ).
  • Kiedykolwiek miałeś reakcje alergiczne takie jak pokrzywka, alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa lub astmę po użyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ.

   

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Ibuprom Sport?

  Nie odnotowano incydentów przedawkowania po nałożeniu na skórę leku o nazwie Ibuprom Sport żel, dzięki jego niewielkiemu wchłanianiu przez skórę. Rzecz jasna, nadmierne spożycie tego leku drogą doustną, może wywołać objawy takie jak zawroty głowy, utratę świadomości, spadek ciśnienia krwi, bezdech oraz sinicę.

  W razie przedawkowania szybka reakcja jest kluczowa. Jeżeli połknąłeś dużą dawkę Ibuprom Sport żel, w ciągu poprzedniej godziny powinieneś nawiązać kontakt z doktorem. Leczenie po zażyciu zbyt dużej ilości ibuprofenu jest uzależnione od występujących symptomów. Brakuje nam niestety lekarstwa na przedawkowanie ibuprofenu. Kluczowe jest przestrzeganie zaleceń lekarskich oraz rozważenie, w razie konieczności, intensywnej opieki medycznej, by jak najszybciej powrócić do normalnego stanu.

  Wygląd

  Lek prezentuje się jako przejrzysty i klarowny płyn. Znajduje się w metalowym pojemniku ciśnieniowym, który jest zamknięty zaworem do rozpylania. Pojemnik jest zabezpieczony polipropylenowym wieczkiem, a całość jest umieszczona w tekturowym pudełku.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Ibuprom Sport to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Ibuprom Sport zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Ibuprom Sport jest USP Zdrowie.

  Kategorie

  Postać

  Aerozol na skórę, roztwór

  Moc

  50 mg/g

  Tablica pytań o Ibuprom Sport

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Ibuprom Sport to: Altacet, Ibum, Ibuprom Sport Ultra Ice, Ibuprom Sport.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , .