Ibuprom RR Max

tabletki powlekane400 mg

Ibuprom jest to lek wskazany w leczeniu bólów od 12 roku życia. Produkt leczniczy zawiera 400 mg ibuprofenu (Ibuprofenum). Substancja czynna należy do niesteroidowych substancji przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Stosowany jest do krótkotrwałego leczenia bólu różnego pochodzenia. Wykorzystuje się go w zniesieniu bólów łagodnych i umiarkowanych takie jak bóle zęba, bólów miesiączkowych, bólów kostno-stawowych oraz bólów głowy. Stosuje się go także w gorączce wywołanej najczęściej infekcją oraz leczenia stanu zapalnego

Spis treści

  Opis leku

  Ibuprom RR Max – co to?

  Ibuprom jest to lek wskazany w leczeniu bólów od 12 roku życia. Produkt leczniczy zawiera 400 mg ibuprofenu (Ibuprofenum). Substancja czynna należy do niesteroidowych substancji przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Stosowany jest do krótkotrwałego leczenia bólu różnego pochodzenia. Wykorzystuje się go w zniesieniu bólów łagodnych i umiarkowanych takie jak bóle zęba, bólów miesiączkowych, bólów kostno-stawowych oraz bólów głowy. Stosuje się go także w gorączce wywołanej najczęściej infekcją oraz leczenia stanu zapalnego

  Dawkowanie

  Jak dawkować Ibuprom RR Max?

  Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia powinni stosować doraźnie 1 tabletkę doustnie, a w razie potrzeby kolejną z zachowaniem odstępu 4-6 godzin, jednak nie więcej niż 3 tabletki na dobę. Lek nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 12 roku życia. Nie należy przyjmować leku przez okres dłuższy niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Ibuprom RR Max?

  Lek Ibuprom RR Max powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek należy trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Ibuprom RR Max należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Ibuprom RR Max?

  Najczęstsze działania niepożądane tego leku, chociaż niezbyt częste, obejmują ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywkę i świąd.

  Mniej częste działania niepożądane, obejmują biegunkę, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, a także obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych.

  Bardzo rzadko występujące działania niepożądane, rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów stosujących lek, obejmują smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, chorobę wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforację (czasami ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku). Okazjonalnie zgłaszane są także depresja, reakcje psychotyczne, szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy, zaburzenia czynności wątroby, nieprawidłowości morfologii krwi (anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza), rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna nekroliza naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli. U pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi okazjonalnie zgłaszano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych podczas leczenia tym lekiem, takie jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka i zamieszanie.

   

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Ibuprom RR Max?

  Nie należy stosować tego leku w następujących przypadkach:

  • Jeśli masz uczulenie na ibuprofen, substancje pomocnicze leku, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub kwas acetylosalicylowy.
  • Jeśli masz aktywny lub przeszły wrzód żołądka lub dwunastnicy, perforację lub krwawienie, nawet po stosowaniu innych NLPZ.
  • Jeśli masz ciężką niewydolność wątroby, nerek lub serca.
  • Jeśli jednocześnie przyjmujesz inne NLPZ, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko działań niepożądanych).
  • W trzecim trymestrze ciąży.
  • Jeśli masz skazę krwotoczną.

   

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Ibuprom RR Max?

  W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku IBUPROM RR MAX lub jeśli dziecko przypadkowo przyjęło ten lek, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

  Objawy przedawkowania mogą obejmować nudności, bóle żołądka, biegunkę, wymioty (mogą być obecne ślady krwi), bóle głowy, dzwonienie w uszach, dezorientację i oczopląs. Po przyjęciu dużej dawki mogą wystąpić senność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utrata przytomności, drgawki (szczególnie u dzieci), osłabienie i zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna oraz problemy z oddychaniem. W przypadku poważnej przedawkowania może dojść do kwasicy metabolicznej, a czas protrombinowy (INR) może być wydłużony. Mogą pojawić się ostre uszkodzenie nerek lub wątroby. Pacjenci z astmą mogą doświadczać nasilenia objawów astmy.

  Niestety, nie ma specyficznego antidotum. Lekarz będzie stosował leczenie objawowe i podtrzymujące, aby złagodzić objawy przedawkowania. Pamiętaj, że czas jest kluczowy, więc niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem lub udaj się do szpitala w przypadku przedawkowania.

  Wygląd

  Tabletki leku Ibuprom RR Max mają kształt podłużny i są białe lub prawie białe. Są gładkie w dotyku i obustronnie wypukłe. Na jednej stronie tabletek znajduje się oznaczenie „IBUPROM”, natomiast po drugiej stronie znajduje się oznaczenie „RR”.


  Ulotka

  Ulotka leku Ibuprom RR Max dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Ibuprom RR Max to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Ibuprom RR Max zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Ibuprom RR Max jest USP Zdrowie.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki powlekane

  Moc

  400 mg

  Tablica pytań o Ibuprom RR Max

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Ibuprom RR Max to: Ibum Express, Ibum Forte, Ibum Supermax, Ibum Zatoki Max, Ibum Zatoki, Ibuprom Max, Ibuprom Sprint, Nurofen Forte, Nurofen Mięśnie i Stawy Forte, Nurofen Express Forte Tabs.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , , , , .