Ibuprom Max

tabletki powlekane400 mg

Ibuprom zawiera 400 mg ibuprofenu (Ibuprofenum). Substancja czynna należy do niesteroidowych substancji przeciwzapalnych. Stosowany jest do krótkotrwałego leczenia bólu. Wykorzystuje się go w zniesieniu bólu głowy, bóli miesiączkowych, kostno-stawowych oraz bólu zęba. Lek wykorzystywany jest w leczeniu gorączki spowodowanej infekcją oraz w leczeniu stanu zapalnego.

Spis treści

  Opis leku

  Ibuprom Max – co to?

  Ibuprom zawiera 400 mg ibuprofenu (Ibuprofenum). Substancja czynna należy do niesteroidowych substancji przeciwzapalnych. Stosowany jest do krótkotrwałego leczenia bólu. Wykorzystuje się go w zniesieniu bólu głowy, bóli miesiączkowych, kostno-stawowych oraz bólu zęba. Lek wykorzystywany jest w leczeniu gorączki spowodowanej infekcją oraz w leczeniu stanu zapalnego.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Ibuprom Max?

  Zalecane dawkowanie dla dorosłych oraz dzieci od 12 roku życia to doraźnie 1 tabletka po posiłku. Pomiędzy dawkami powinny być co najmniej 4 godziny przerwy. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 tabletki (1200 mg ibuprofenu). Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy czas potrzebny do złagodzenia objawów.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Ibuprom Max?

  Lek Ibuprom Max, czyli tabletki powlekane o dawce 400 mg, powinno się przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Najlepiej trzymać go w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Ibuprom Max to tabletki powlekane o dawce 400 mg. Lek ten należy połykać doustnie, popijając wodą.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Ibuprom Max?

  Częste skutki uboczne tego leku obejmują zgagę, bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia, biegunkę, zaparcia i nieznaczne krwawienie z przewodu pokarmowego, które mogą doprowadzić do anemii. Mniej częste skutki to reakcje uczuleniowe z wysypką i swędzeniem, napady duszności, bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, zmęczenie, problemy ze wzrokiem oraz owrzodzenia przewodu pokarmowego. Rzadkie skutki to szum w uszach, problemy z nerkami i zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi. Jeśli pojawią się skutki uboczne, skontaktuj się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Ibuprom Max?

  Nie należy stosować leku Ibuprom Max, jeśli:

  • jest uczulenie na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub na pozostałe składniki leku,
  • w przeszłości wystąpiły objawy alergii, takie jak katar, pokrzywka lub astma oskrzelowa, po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ,
  • u pacjenta występuje lub występowała choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacja lub krwawienie związane z NLPZ,
  • u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca,
  • pacjent jednocześnie przyjmuje inne NLPZ, w tym inhibitory COX-2 (co może zwiększyć ryzyko działań niepożądanych),
  • u pacjenta występuje stan krwotoczny dla pewnych rodzajów ran,
  • w trzecim trymestrze ciąży.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Ibuprom Max?

  W przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku, konieczne jest jak najszybsze skontaktowanie się z lekarzem, który podejmie właściwe kroki. Przedawkowanie może powodować nudności, wymioty, ból w nadbrzuszu, czasem biegunkę, szumy uszne, ból głowy czy krwawienie z przewodu pokarmowego. Ciężkie zatrucie może wpłynąć na układ nerwowy, powodując senność, rzadziej pobudzenie, dezorientację lub śpiączkę, a nawet drgawki. Może również wystąpić kwasica metaboliczna, zwiększenie czasu protrombinowego (INR), ostra niewydolność nerek, uszkodzenie wątroby lub zaostrzenie astmy. Nie ma specyficznego antidotum, a lekarz zastosuje leczenie objawowe i podtrzymujące.

  Wygląd

  Lek jest dostępny w formie tabletki. Tabletki są białe i mają podłużny kształt. Są obustronnie wypukłe, to znaczy, że wyróżniają się lekko zaokrąglonymi powierzchniami z obu stron. Dodatkowo, tabletki są pokryte cukrową otoczką, co może ułatwić ich połykanie.


  Ulotka

  Ulotka leku Ibuprom Max dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Ibuprom Max to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Ibuprom Max zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Ibuprom Max jest USP Zdrowie.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki drażowane

  Moc

  400 mg

  Tablica pytań o Ibuprom Max

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Ibuprom Max to: Ibum Express, Ibum Forte, Ibum Supermax, Ibum Zatoki Max, Ibum, Ibuprom dla dzieci Forte, Ibuprom, Nurofen Express Forte Tabs, Nurofen Forte, Nurofen Mięśnie i Stawy Forte.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , , , , , .